11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

Binance, İngiltere Düzenleyicisinden Onay Alamadı; Ancak Kripto Ticareti Bu Durumdan Etkilenmeyecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in Birleşik Krallık’ta çalışamayacağını duyurdu. Ancak kripto para ticareti bu durumdan etkilenmeyecek; çünkü FCA, Binance’in uluslararası operasyonlarını engelleyemez.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FCA, Binance’in Birleşik Krallık’ta çalışamayacağı konusunda bir duyuru yayınladı.
  • Ancak İngiliz Binance kullanıcıları, uygulama üzerinde ticaret yapmaya devam edebilir.

FCA’nın açıklaması, Binance’in İngiltere operasyonunun, FCA’ya yaptığı başvuruyu geri çekmesinin ardından geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İngiltere’den Binance Erişimi Devam Edecek

Binance, İngiltere’de faaliyet gösteremez; ancak İngiliz kripto tüccarları borsayı kullanmaya devam edebilir. Peki ama nasıl?

Bir FCA sözcüsü, yasağın yalnızca Binance’in İngiltere operasyonu olan Binance Markets Limited için geçerli olduğunu söyledi. FCA sözcüsü, İngiliz tüccarların, Binance’in uluslararası operasyonlarına erişim sağlamaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Binance müşteri destek temsilcisi de konu ile ilgili verdiği demeçte, “Şu anda Binance grubu olarak İngiltere’deki müşterilerimize sorunsuz biçimde hizmet veriyoruz. Bu hizmeti, Binance Markets Limited’den sağlamıyoruz.” dedi.

Kripto Şirketlerinin %90’ı FCA Başvurularını Geri Çekti

Binance Markets Limited, İngiliz müşterilerin sanal banka hesapları açmasına olanak sağlaması amaçlanan Binance.UK uygulamasının arkasındaki şirkettir. Uygulamanın geçen yaz piyasaya sürülmesi bekleniyordu; ancak şirket, FCA onayı alamadı.

FCA’ya kaydolmamış kripto şirketleri hâlâ İngiltere’deki müşterilerine hizmet verebiliyor; ancak bu şirketlerin önümüzdeki Mart ayına kadar kayıtlarını tamamlamaları gerekiyor.

Binance Markets Limited, FCA’ya kaydolmak için yaptığı başvuruyu geçtiğimiz günlerde geri çekti. Aynı şekilde FCA başvurusunda bulunan kripto şirketlerinin %90’ının da başvurusunu geri çektiği belirtiliyor.

FCA, Binance Markets Limited’in başvurusunu neden geri çektiğini açıklamadı; ancak diğer şirketlerin FCA’nın kara para aklamayla mücadele standartlarını karşılayamadıkları için süreçten çekildiğini belirtti.

İki gün önce de Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, Binance müşterilerini, borsanın düzenleyiciye kayıtlı olmadığı konusunda uyarmıştı. Geçen yaz da Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, Binance’i yasadışı ilan etmişti; ancak şirket, orada da faaliyet göstermeye devam etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar