11 Ağustos 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Binance, İngiltere Düzenleyicisinden Onay Almayı Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İngiltere düzenleyicisi tarafından Haziran ayında Binance’ye ticareti durdurma emri verilmesine rağmen borsa CEO’su Changpeng Zhao, önümüzdeki 6 ila 18 ay içinde İngiltere’de resmi onay almayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para borsası Binance, İngiltere düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) resmi onay almayı planlıyor.
  • Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık firması olmak için platformun kara para aklama ve terör finansmanı kontrollerine uyması gerekiyor.

Önde gelen kripto para borsası Binance, İngiltere düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) resmi onay almayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Binance ve FCA Arasındaki Mücadele

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para borsalarına uygulanan kapsamlı bir baskının ortasında Binance’nin Haziran ayında ülkede ticaret yapma iznini iptal etti. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık firması olmak için platformun kara para aklama ve terör finansmanı kontrollerine uyması gerekiyor. Bu gereksinimleri karşılamak için CEO Zhao, şirketin Binance.US’taki yan kuruluşuna benzer şekilde, Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermek üzere belirli bir şirket kurmayı düşündüklerini belirtti.

Zhao, Binance’nin FCA lisansı için başvurmayı planladığını, Haziran ayındaki FCA duyurusundan bu yana da İngiltere’den bir dizi eski maliye personelini ve uyum görevlisini işe aldıklarını dile getirdi.

Zhao ayrıca borsasının düzenleyici kurumlarla “yeniden etkileşime geçtiğini” ve “ürün teklifleri, dahili süreçler ve düzenleyicilerle çalışma şeklinde çok önemli bir dizi değişiklik” yapma sürecinde olduğunu açıkladı.

Binance, Düzenleyici Kurumlar ile Daha İyi Bir İletişim Kurmayı Amaçlıyor

FCA’nın olası bir onayı ile Binance, Birleşik Krallık’ta vadeli işlemler ve türevler gibi ürünler sunmaya başlayabilir.

Binance daha öncesinde de bu ürünleri Avrupa genelinde sunmayı durdurmaya yönelik daha geniş bir planın parçası olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’daki kullanıcılar için türev alım satım işlemlerini askıya almıştı.

İlgili Haber:  Singapur, Bitcoin Borsası Binance'yi “Yatırımcı Uyarı Listesine” Ekledi: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Ağustos ayında FCA, genel merkeziyle ilgili soruları yanıtlamadığı için Binance ile ilgili bir denetim bildirimi yayınladı. Borsa, bu süreçte “piyasa manipülasyonu” iddialarını reddetse de Almanya, Malezya ve Güney Kore de dahil olmak üzere pek çok ülke tarafından sıkı incelemeler ve yasaklar ile karşı karşıya kaldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar