25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Binance, İngiltere Düzenleyicisinden Onay Almayı Hedefliyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

İngiltere düzenleyicisi tarafından Haziran ayında Binance’ye ticareti durdurma emri verilmesine rağmen borsa CEO’su Changpeng Zhao, önümüzdeki 6 ila 18 ay içinde İngiltere’de resmi onay almayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para borsası Binance, İngiltere düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) resmi onay almayı planlıyor.
  • Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık firması olmak için platformun kara para aklama ve terör finansmanı kontrollerine uyması gerekiyor.

Önde gelen kripto para borsası Binance, İngiltere düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) resmi onay almayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Binance ve FCA Arasındaki Mücadele

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para borsalarına uygulanan kapsamlı bir baskının ortasında Binance’nin Haziran ayında ülkede ticaret yapma iznini iptal etti. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık firması olmak için platformun kara para aklama ve terör finansmanı kontrollerine uyması gerekiyor. Bu gereksinimleri karşılamak için CEO Zhao, şirketin Binance.US’taki yan kuruluşuna benzer şekilde, Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermek üzere belirli bir şirket kurmayı düşündüklerini belirtti.

Zhao, Binance’nin FCA lisansı için başvurmayı planladığını, Haziran ayındaki FCA duyurusundan bu yana da İngiltere’den bir dizi eski maliye personelini ve uyum görevlisini işe aldıklarını dile getirdi.

Zhao ayrıca borsasının düzenleyici kurumlarla “yeniden etkileşime geçtiğini” ve “ürün teklifleri, dahili süreçler ve düzenleyicilerle çalışma şeklinde çok önemli bir dizi değişiklik” yapma sürecinde olduğunu açıkladı.

Binance, Düzenleyici Kurumlar ile Daha İyi Bir İletişim Kurmayı Amaçlıyor

FCA’nın olası bir onayı ile Binance, Birleşik Krallık’ta vadeli işlemler ve türevler gibi ürünler sunmaya başlayabilir.

Binance daha öncesinde de bu ürünleri Avrupa genelinde sunmayı durdurmaya yönelik daha geniş bir planın parçası olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’daki kullanıcılar için türev alım satım işlemlerini askıya almıştı.

İlgili Haber:  Birleşik Krallık'ta Kripto Para Düzenlemeleri Geliştirmeye Açık

Ağustos ayında FCA, genel merkeziyle ilgili soruları yanıtlamadığı için Binance ile ilgili bir denetim bildirimi yayınladı. Borsa, bu süreçte “piyasa manipülasyonu” iddialarını reddetse de Almanya, Malezya ve Güney Kore de dahil olmak üzere pek çok ülke tarafından sıkı incelemeler ve yasaklar ile karşı karşıya kaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend