1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Binance İngiltere Müşterileri İçin Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Alındı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, İngiltere müşterileri tarafından hâlâ erişebilir durumda olsa da İngiliz Sterlini (GBP) cinsinden para yatırma ve çekme işlemleri askıya alındı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • GBP cinsinden para yatırma ve çekme işlemleri şu anda İngiltere müşterileri için Binance’de askıya alınmış durumda.
  • Bu hafta başında FCA, Binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

Hem Faster Payments (hızlı ödemeler) hizmetini hem de banka kartlarını kullanarak İngiliz Sterlini (GBP) cinsinden para yatırma ve çekme işlemleri şu anda Binance’in Birleşik Krallık müşterileri tarafından kullanılamıyor.

Binance indirim kodu

Binance’in sitesinde şu anda her iki GBP ödeme kanalının da “askıya alındığı” mesajı yer alıyor. Karar, İngiltere Finansal Davranış Otoritesinin (FCA), binance Markets Limited’e karşı bir tüketici uyarısı yayınlamasının hemen ardından geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance’in Birleşik Krallık müşterileri hâlâ borsaya erişebilir ve platformda kripto para ticareti yapabilir. Ancak GBP kullanarak para çekmek için herhangi bir kanalın açık olmaması, İngiltere müşterilerinin fonlarını borsadan çıkarmakta zorlanacağı anlamına geliyor.

Bir Binance sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Faster Payments’ın “bir saat içinde” tekrar erişilebilir hale geleceğini söyledi ama banka kartları kullanılarak yapılacak para çekme işlemleri hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı.

Faster Payments Nedir?

Ödeme kurumu Pay.UK’nin sahip olduğu ve işlettiği Faster Payments, mobil, internet, telefon ve düzenli sipariş ödemelerinin Birleşik Krallık banka hesapları arasında hızla gerçekleştirilmesine olanak tanır.

Faster Payments dünden bu yana Binance’ın Birleşik Krallık müşterileri için kapalıydı. Bu sabahla birlikte banka kartı kullanılarak Binance’den yapılan para çekme işlemleri de askıya alındı.

Binance ve FCA

Birleşik Krallık müşterileri için Binance’deki her iki GBP ödeme kanalının da kaldırılması, FCA’nın Binance Markets Limited ile ilgili yayınladığı bir tüketici uyarısının ardından geldi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının 27 Bin Dolara Düşmesi Uzun Vadeli Tüccarlara 190 Milyon Dolara Mâl Oldu

FCA, Binance’in doğrudan Birleşik Krallık’ta yasaklanmasını kapsayacak bir yetki alanına sahip olmasa da; Binance Markets Limited’in ülkede herhangi bir “düzenlenmiş hizmet” sunmasını yasakladı.

Bu, Binance’in İngiltere’ye özel bir kripto borsası başlatma çabalarına ket vurdu; çünkü Binance Markets Limited, Binance’in planlanan İngiltere borsasına “sahip olmak ve işletmek” için satın alınmıştı.

DeFi protokolü Sovryn’e de katkıda bulunan Elan Nahari konu ile ilgili, “FCA tarafından yapılan bu açıklamanın asıl anlamı, dünya çapındaki düzenleyicilerin görmezden gelinemeyecek kadar büyük hale gelen bir endüstriyi düzenleme girişimlerini artıracağıdır.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar