3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Binance, Ayı Piyasasının Ortasında İşe Alımlara Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından Binance, ayı piyasasının en şiddetiyle yaşandığı dönemde bile işe alımlara devam ediyor.

Binance indirim kodu

Coinbase, Gemini ve Rain gibi kripto şirketler düşen hacimlerle birlikte işten çıkarmalara başladı. Hatta Coinbase’in iflas edebileceği konuşuluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Düşen sadece Bitcoin değil, borsada işlem gören kripto şirketlerin hisseleri de büyük düşüşte.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase bu sene %40, Silvergate %11, Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital %35, bir diğer madencilik şirketi Riot Blockchain %33 ve son olarak TeraWulf %61 değer kaybetti.

JPMorgan analistlerine göre, halka açık ticaret yapan kripto şirketlerinin toplam piyasa değeri, Bitcoin’in rekor seviyeye yükseldiği Kasım ayında 100 milyar dolar iken, bu rakam şu an yaklaşık 60 milyar dolar. Bu düşüşün yarısından fazlası -kabaca 20 milyar dolar- yalnızca Coinbase’den geldi.

Yani kripto odaklı şirketlerin değeri 2022’de 40 milyar dolar azaldı.

Peki nerdeyse tüm kripto firmaları ve borsaları işten çıkarmalara giderken Binance nasıl oluyor da işe alımlara devam edebiliyor?

Binance’i diğer borsalardan ve kripto işi yapan şirketlerden ayıran bir kaç önemli özelliği var. Öncelikle uzun bir süredir kripto piyasasında oldukları için farklı dönemlerde ayı piyasasına tanıklık ettiler ve bu konuda deneyimliler. İkincisi ve en önemlisi, Bitcoin’in ve kripto piyasasının boğaya döndüğü ve yükseldiği dönemlerde pazarlama stratejilerini çok dikkatli yapıyorlar. Bunu biraz açalım.

Bitcoin’in ATH yaptığı geçen sene pek çok kripto firması çok ciddi rakamlara reklam ve sponsorluk anlaşması yaptı.

Örneğin Singapur merkezli borsa Crypto.com geçen sene, NBA’den Lakers ve Clippers’ın yanı sıra WNBA’dan Sparks ve NHL’den Kings’e de ev sahipliği yapan Los Angeles’taki Staples Center’ın isim hakkını önümüzdeki 20 yıl boyunca satın aldığını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Ethereum'daki Düşüş DeFi Tokenlerini de Olumsuz Etkiledi

Bir diğer kripto borsası FTX geçen sene NBA takımı Miami Heat ile 19 yıllık anlaşma imzalamıştı. Bunun yanı sıra Amerika Beyzbol Ligi MLB’nin resmi sponsoru olmuştu.

Coinbase Bitcoin’in ATH yaptığı dönem borsaya açılmıştı. O dönem hisseleri 250 dolardan işlem görürken, şu an 50 doların altında.

Ancak Binance ayakları yere çok sağlam basarak yoluna devam ediyor. Boğa piyasalarının gelip geçici olduğunun farkında gibiler.

Binance CEO’su CZ, “tüm şirketler işten çıkarırken biz işe alımlara devam ediyoruz” dedi.

CZ bugün attığı bir başka tweette, “Bundan aylar önce, Super bowl reklamlarına, stadyum isim haklarına ve büyük sponsorluk anlaşmalarına hayır demek zordu ama biz hayır dedik. Bugün 2000 açık pozisyonumuz var ve işe alımlara devam ediyoruz” dedi.

Geçen haftaki Consensus konferansında konuşan CZ, “Çok sağlıklı bir görünümümüz var ve hatta işe alımları genişletiyoruz” dedi.

Zhao, Binance’in tutumlu davrandığını ve Super Bowl reklamları gibi büyük promosyon harcamalarından veya spor salonlarının isim haklarını almaktan kaçındığını söyledi. Rakip borsalar son zamanlarda isimlerini çeşitli NBA franchise’larına ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapan stadyumlara vermişti.

Consensus röportajında Zhao, “Boğa piyasası olduğunda herkes kendi projesine başlıyor, herkes herkese saçma sapan ödemeler yapıyor. Şimdi piyasa daha dengeli. Kripto kışındaysak, bundan yararlanacağız, bunu maksimuma çıkaracağız” dedi.

Zhao bir öz eleştiri yaparak, Binance’in geçmişte muhtemelen yeterince risk uyarısı ve risk yönetimi sunmadığını ve şirketin gelecekte çok daha fazla kullanıcı eğitimi ve bilgisi sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar