30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Binance, Kanada ve Bahreyn’den Onay Almayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bahreyn başvurusunun onaylanması ile birlikte Binance borsası, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde “ilk düzenleyici onaylı” kripto para işletmesi olacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, yeni yılı dünyanın iki farklı ucundan gelen onay haberleri ile kutluyor.
  • Önde gelen kripto para borsası, hem Kanada hem de Bahreyn’den düzenleyici onayı almayı başardı.

Binance, yeni yılı dünyanın iki farklı ucundan gelen onay haberleri ile kutluyor.

Binance indirim kodu

Binance, Bahreyn’den Onay Aldı

Önde gelen kripto para borsası Binance’e, Bahreyn Merkez Bankası tarafından Bahreyn Krallığı’nda bir kripto para hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için “prensipte” bir lisans verildi. Duyuruya göre söz konusu onay, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde bir ilk olarak tarihe geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ulusal düzenleyicilerin onayının “kripto para ve blok zincirine güven oluşturmak ve kitlesel benimsemeyi daha da iyileştirmeye yardımcı olmak için gerekli” olduğunu belirtti.

Bahreyn merkez bankasında lisanslama direktörü olarak görev yapan Abdulkarim Haji ise Bahreyn’in Binance’nin genel merkezini bölgede kurması için ideal bir yer olduğunu vurguladı.

Binance’nin Kanada Planları

Sürpriz bir hamleyle Binance, Kanada’da “Binance Canada Capital Market” olarak birleştirilmiş bir kripto para finansman lisansı da aldı. Borsanın yeni yan kuruluşu, kripto paralara, kripto para transferlerine ve döviz işlemlerine odaklanacak ve bir para hizmeti işi (MSB) olarak çalışacak.

Kripto para borsası Cuma günü bir MSB lisansı almak için FINTRAC’a başvurdu ve söz konusu başvuru Pazartesi günü hızlı bir şekilde onaylandı. Borsanın mevcut finansal lisansının süresi 31 Aralık 2024’e kadar devam edecek.

Öte yandan Binance geçtiğimiz günlerde de Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile ortaklık kurarak bölgede yeni bir kripto para merkezi kuracağını açıklamıştı. Son olarak borsanın Türkiye kuruluşu Binance Türkiye, finansal gözetim raporları gerekliliklerini karşılamadığı için Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından 750.000 Dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar