5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Binance, Kendi Blokzinciri Üzerinde Oluşturulacak Projelere 100 Milyon Dolar Teşvik Verecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Binance, kendi blokzinciri platformunda DeFi uygulamaları oluşturacak projeler için teşvikler sunuyor.

Binance indirim kodu

Binance bugün The World of DeFi zirvesinde kendi blokzincir platformu “Binance Smart Chain”i duyurdu. Geliştiricileri kendi platformuna çekmek için, akıllı sözleşmelerin çalıştırılabildiği Smart Chain üzerinde geliştirilecek projelere 100 milyon dolarlık teşvik vereceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, planı Perşembe günü DeFi zirvesinde duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, merkezi olmayan finans (DeFi) pazar payının bir kısmını ele geçirmeye ve mevcut DeFi çılgınlığından yararlanmaya çalışıyor.

Binance topluluğunun üyeleri, teşvik fonların gelecek vaad eden projelere paylaştırılmasında yönetim mekanizması olarak hareket edecek. Binance’ın kaynak yaratma ve yatırım girişimlerinden olan Binance X, Binance Labs ve Binance Launchpad tarafından kullanılan projeleri seçmek için de aynı kriterleri kullanacaklar.

Başarılı projeler 100.000$’a kadar teşvik fonu alabilecek. Güvenlik denetimlerinden ve Binance’in durum tespiti sürecinden geçerlerse borsa, tokenlerine likidite sağlayabilecek ve Binance.com’da listelenebilecekler.

Binance ayrıca blockchain platformunu ve ana borsasını birbirine yakınlaştırmayı planlıyor. İkisi arasında yerel bir entegrasyon sağlayacak, böylece borsa kullanıcıları, Binance Akıllı Zincir (Smart Chain) üzerindeki birçok DeFi projesine doğrudan erişebilecek.

Binance’ın duyurduğu bu yeni plan, merkezi platformdan ayrılmadan DeFi projelerine katılmak isteyen Binance kullanıcılarını hedefliyor.

Bu ayın başlarında Binance, kullanıcılara yield farming için tokenleri stake ederek gelir elde etmenin bir yolunu sağlamak için Launchpool adlı bir ürün tanıtmıştı.

Binance Smart Chain tarafından benimsenen konsensüs mekanizması Proof of Authority (PoA) şeklinde belirlendi. Bu fikir birliği algoritması, her üç saniyede bir (mevcut testnet verilerine dayanarak) bir blok üretebilen ve sağlam bir altyapı kurmaya yardımcı olan 21 doğrulama düğümünden (node) oluşan bir ağ üzerine kuruldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar