Binance, Kendi Blokzinciri Üzerinde Oluşturulacak Projelere 100 Milyon Dolar Teşvik Verecek

Önemli Gelişmeler

Kripto borsası Binance, kendi blokzinciri platformunda DeFi uygulamaları oluşturacak projeler için teşvikler sunuyor.

blank

Binance bugün The World of DeFi zirvesinde kendi blokzincir platformu “Binance Smart Chain”i duyurdu. Geliştiricileri kendi platformuna çekmek için, akıllı sözleşmelerin çalıştırılabildiği Smart Chain üzerinde geliştirilecek projelere 100 milyon dolarlık teşvik vereceğini açıkladı.

blank

Binance CEO’su Changpeng Zhao, planı Perşembe günü DeFi zirvesinde duyurdu.

Dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, merkezi olmayan finans (DeFi) pazar payının bir kısmını ele geçirmeye ve mevcut DeFi çılgınlığından yararlanmaya çalışıyor.

Binance topluluğunun üyeleri, teşvik fonların gelecek vaad eden projelere paylaştırılmasında yönetim mekanizması olarak hareket edecek. Binance’ın kaynak yaratma ve yatırım girişimlerinden olan Binance X, Binance Labs ve Binance Launchpad tarafından kullanılan projeleri seçmek için de aynı kriterleri kullanacaklar.

Başarılı projeler 100.000$’a kadar teşvik fonu alabilecek. Güvenlik denetimlerinden ve Binance’in durum tespiti sürecinden geçerlerse borsa, tokenlerine likidite sağlayabilecek ve Binance.com’da listelenebilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance ayrıca blockchain platformunu ve ana borsasını birbirine yakınlaştırmayı planlıyor. İkisi arasında yerel bir entegrasyon sağlayacak, böylece borsa kullanıcıları, Binance Akıllı Zincir (Smart Chain) üzerindeki birçok DeFi projesine doğrudan erişebilecek.

Binance’ın duyurduğu bu yeni plan, merkezi platformdan ayrılmadan DeFi projelerine katılmak isteyen Binance kullanıcılarını hedefliyor.

Bu ayın başlarında Binance, kullanıcılara yield farming için tokenleri stake ederek gelir elde etmenin bir yolunu sağlamak için Launchpool adlı bir ürün tanıtmıştı.

Binance Smart Chain tarafından benimsenen konsensüs mekanizması Proof of Authority (PoA) şeklinde belirlendi. Bu fikir birliği algoritması, her üç saniyede bir (mevcut testnet verilerine dayanarak) bir blok üretebilen ve sağlam bir altyapı kurmaya yardımcı olan 21 doğrulama düğümünden (node) oluşan bir ağ üzerine kuruldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Pantera CEO’sundan Bitcoin İçin “Alım Fırsatı” Açıklaması

Pantera CEO’su Dan Morehead’e göre “şu anda Bitcoin satın almak için iyi bir zaman olabilir”. Bununla birlikte ABD’li senatör...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend