7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Binance Kullanıcıları, 15 Ekim’e Kadar Bu Tokenleri Ellerinden Çıkarmalı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü kripto borsası, Temmuz ayında hiçbir uyarı yapmadan tokenize hisse senedi hizmetini kapatmıştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto borsası Binance, Temmuz ayında hiçbir uyarı yapmadan tokenize hisse senedi hizmetini kapatmıştı.
  • Borsa, son olarak, 15 Ekim tarihinden itibaren bu hizmetin hiçbir şekilde desteklenmeyeceğini duyurdu.
  • Kullanıcılar, 15 Ekim’e kadar tokenize hisse senetlerini ellerinden çıkarmalılar.

Kripto borsası Binance, Avrupalı ​​müşterilerin tokenize edilmiş hisse senetlerini başka bir borsaya veya ticaret uygulamasına taşımaları için olanak sağlıyor. Borsa, birkaç ülke düzenleyicisinin, tokenlerin “yasadışı menkul kıymet teklifleri” oluşturduğunu söylemesinin ardından Temmuz ayında tokenize edilmiş hisse senedi hizmetini aniden kapatmıştı.

Binance indirim kodu

Binance ve Tokenize Hisse Senetleri

Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre’deki müşteriler artık tokenize edilmiş hisse senetlerini Binance’den, borsanın tokenize edilmiş hisse senetlerini listelemek için ortak olduğu Alman yatırım firması CM-Equity AG’ye taşıyabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Birleşik Krallık gibi diğer ülkelerdeki borsa müşterileri ise söz konusu tokenleri CM-Equity AG’ye taşıyamazlar. Müşteriler, bunun yerine bu tokenleri 14 Ekim’e kadar Binance’de satabilirler. Müşteriler, tokenleri satmazsa veya CM-Equity AG’nin platformuna taşımazsa borsa, 15 Ekim’de bu tokenleri kendisi satacak.

Tokenize Hisse Senedi Nedir?

Tokenize edilmiş hisse senetleri, menkul kıymetlerin değerini izleyen kripto para türevleridir. Binance borsası, rakibi Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesinden iki gün önce, 12 Nisan’da, tokenize edilmiş hisse senetleri hizmetini başlattı. Borsa, listeleme gününde Coinbase’in hisselerinin yanında Tesla, Apple ve Microsoft gibi büyük şirketlerin tokenize hisse senetlerini de sattı.

Temmuz ayının ortalarında borsa, tokenize edilmiş hisse senedi ticaretini aniden durdurdu. O tarihten bu yana müşteriler, borsa üzerinde yeni hisse senedi tokeni satın alamıyordu. Bu kısıtlamanın üzerine lider kripto borsası, son olarak, 15 Ekim tarihinden itibaren tokenize hisse senetlerini platformunda “hiçbir şekilde” desteklemeyeceğini duyurdu.

İlgili Haber:  Sony Europe, Theta Blok Zinciri Doğrulama Programına Katıldı

Öte yandan CM-Equity, FTX ve Bittrex gibi bazı diğer borsalar hâlâ benzer hizmetleri vermeye devam ediyor.

Binance, konu ile ilgili yaptığı paylaşımda, “diğer ürünlerine” odaklanmak için tokenize hisse senedi hizmetini durdurduğunu söyledi. Bundan sadece birkaç saat önce de Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, borsanın tokenize edilmiş hisse senetleri sunmak için Hong Kong’da “lisanslı veya kayıtlı” olmadığı konusunda bir tüketici uyarısı yayınladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar