18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Binance, Kullanıcılarının %3’ünü Kaybetti: İşte Nedeni!

Önemli Gelişmeler

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın uyumluluk yol haritasına ve kullanıcılarının şu ana kadar KYC’ye bakışına yönelik açıklamalarda bulundu.

blank

Haberin Özeti

  • Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın uyumluluk yol haritasına ve kullanıcılarının şu ana kadar KYC’ye bakışına yönelik açıklamalarda bulundu.
  • CEO, borsanın KYC’yi zorunlu hale getirdikten sonra kullanıcıların yaklaşık %3’ünü kaybettiğini açıkladı.

Bloomberg News’e konuşan Binance CEO’su CZ, Binance’in mevzuatlara uyumlu bir işletme olarak yeni kullanıcıları çekmek amacıyla Müşterini Tanı (KYC) süreçlerini zorunlu hale getirdiğini hatırlattı. CEO, aynı zamanda Binance’in KYC’yi zorunlu hale getirdikten sonra kullanıcıların yaklaşık %3’ünü kaybettiğini açıkladı.

blank

Binance ve KYC Stratejisi

KYC, kripto para borsaları ve geleneksel finans kurumları tarafından kullanılan yaygın bir uygulamadır. Bu, şirketlerin bir tür gerçek dünya tanımlaması talep ederek bir kullanıcının gerçekliğini doğrulamasını sağlar. Binance, 20 Ağustos’ta KYC’yi tüm mevcut ve yeni kullanıcıları için kripto para yatırma, alım satım ve para çekme gibi ürün ve hizmetlerine erişme zorunluluğu getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CZ konu ile ilgili açıklamasında, “Uyumlu olmanın daha fazla kullanıcının bizi kullanmasına olanak sağlayacağını düşünüyoruz. Çoğu insan, lisanslı bir borsa kullanırken daha rahat hissediyor.” dedi.

CZ, ayrıca Temmuz ayında yaptığı açıklamada da “Her yerde lisans almak istiyoruz. Artık bir finans kurumu olacağız.” ifadelerini kullanmış ve borsasının “strateji değişikliğine” yönelik ipuçları vermişti.

“Merkezi Bir Tüzel Kişiliğe İhtiyacımız Var”

CZ, röportajında ayrıca düzenleyicilerin başlangıçta kripto para borsası hakkında şüpheci olsalar da; sağlıklı iletişim devam ettikçe tutumlarının da değiştiğini söyledi. CZ, “İnsanlar beni şahsen gördüklerinde, ‘bak, CZ çok mantıklı, çok sakin, çılgın bir adam değil’ diyorlar. Bu, güvenlerini çok daha hızlı bir şekilde tesis etmeye yardımcı oluyor.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilerinin Satış Riski 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kripto para borsası, yakın zaman önce CZ’nin dünya çapındaki farklı bölgelerde resmi genel merkezler kurma vizyonunun bir parçası olarak İrlanda’da üç yan kuruluş başlattığını duyurdu. CZ, bu duyuru sırasında yaptığı açıklamada, “İlk başladığımızda, merkezi olmayan ilkeleri benimsemek istedik; genel merkez yok, dünyanın her yerinde çalışıyoruz, sınır yok… Ancak artık merkezi bir tüzel kişiliğe ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend