7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Binance, Kullanıcılarının %3’ünü Kaybetti: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın uyumluluk yol haritasına ve kullanıcılarının şu ana kadar KYC’ye bakışına yönelik açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın uyumluluk yol haritasına ve kullanıcılarının şu ana kadar KYC’ye bakışına yönelik açıklamalarda bulundu.
  • CEO, borsanın KYC’yi zorunlu hale getirdikten sonra kullanıcıların yaklaşık %3’ünü kaybettiğini açıkladı.

Bloomberg News’e konuşan Binance CEO’su CZ, Binance’in mevzuatlara uyumlu bir işletme olarak yeni kullanıcıları çekmek amacıyla Müşterini Tanı (KYC) süreçlerini zorunlu hale getirdiğini hatırlattı. CEO, aynı zamanda Binance’in KYC’yi zorunlu hale getirdikten sonra kullanıcıların yaklaşık %3’ünü kaybettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Binance ve KYC Stratejisi

KYC, kripto para borsaları ve geleneksel finans kurumları tarafından kullanılan yaygın bir uygulamadır. Bu, şirketlerin bir tür gerçek dünya tanımlaması talep ederek bir kullanıcının gerçekliğini doğrulamasını sağlar. Binance, 20 Ağustos’ta KYC’yi tüm mevcut ve yeni kullanıcıları için kripto para yatırma, alım satım ve para çekme gibi ürün ve hizmetlerine erişme zorunluluğu getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CZ konu ile ilgili açıklamasında, “Uyumlu olmanın daha fazla kullanıcının bizi kullanmasına olanak sağlayacağını düşünüyoruz. Çoğu insan, lisanslı bir borsa kullanırken daha rahat hissediyor.” dedi.

CZ, ayrıca Temmuz ayında yaptığı açıklamada da “Her yerde lisans almak istiyoruz. Artık bir finans kurumu olacağız.” ifadelerini kullanmış ve borsasının “strateji değişikliğine” yönelik ipuçları vermişti.

“Merkezi Bir Tüzel Kişiliğe İhtiyacımız Var”

CZ, röportajında ayrıca düzenleyicilerin başlangıçta kripto para borsası hakkında şüpheci olsalar da; sağlıklı iletişim devam ettikçe tutumlarının da değiştiğini söyledi. CZ, “İnsanlar beni şahsen gördüklerinde, ‘bak, CZ çok mantıklı, çok sakin, çılgın bir adam değil’ diyorlar. Bu, güvenlerini çok daha hızlı bir şekilde tesis etmeye yardımcı oluyor.” dedi.

İlgili Haber:  Binance Kullanıcıları, 15 Ekim’e Kadar Bu Tokenleri Ellerinden Çıkarmalı!

Kripto para borsası, yakın zaman önce CZ’nin dünya çapındaki farklı bölgelerde resmi genel merkezler kurma vizyonunun bir parçası olarak İrlanda’da üç yan kuruluş başlattığını duyurdu. CZ, bu duyuru sırasında yaptığı açıklamada, “İlk başladığımızda, merkezi olmayan ilkeleri benimsemek istedik; genel merkez yok, dünyanın her yerinde çalışıyoruz, sınır yok… Ancak artık merkezi bir tüzel kişiliğe ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar