1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Binance, SEPA Euro Banka Mevduatlarını Askıya Aldığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, SEPA Euro banka mevduatlarını askıya aldı. Müşteriler bunun yerine kredi veya banka kartları ile ödeme yapabilirler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance borsası, SEPA Euro banka mevduatlarını askıya aldığını duyurdu.
  • SEPA sistemini kullanan ülkelerdeki Binance müşterileri, artık yalnızca kredi ve banka kartları aracılığıyla para transferi gerçekleştirebilecek.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, AB’nin ödeme ağı olan Tek Euro Ödeme Alanındaki (SEPA) euro banka mevduatlarını askıya aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Binance’nin SEPA Kararı Ne Anlama Geliyor?

Financial Times’ın bildirdiğine göre, kripto borsasının Avrupalı ​​kullanıcıları, artık SEPA aracılığıyla para yatıramayacaklarını belirten bir e-posta aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEPA, euro cinsinden ödemeler için tek bir pazar oluşturarak Avrupa ödemelerini hızlı, kolay ve ucuz hale getirmeyi amaçlayan bir ağdır. Kripto para tüccarları, toplu nakit meblağlarını borsalara aktarmak için SEPA’yı kullanır. Artık SEPA kullanan ülkelerdeki (şu anda 36 ülkede kullanılıyor) Binance müşterileri, bu sistemi para yatırmak için kullanamayacak.

Binance, henüz konu ile ilgili kamuoyuna detaylı bir açıklama yapmadı.

Binance ve Düzenleyici Kurumlar Arasındaki Çatışma

Financial Times’ın bildirdiğine göre ise Binance borsası, bu kararın “geçici” olduğunu ve “kontrolleri dışındaki bazı olaylar” nedeniyle böyle bir kararın alındığını belirtti. Binance kullanıcıları yine de SEPA aracılığıyla borsadan Euro çekmeye devam edebilir. Ayrıca söz konusu karardan, kredi ve banka kartlarıyla yapılan ödemelerin etkilenmeyeceğinin de altı çizildi.

Binance, bu hafta, İngiliz bankası Barclays’in müşterilerin borsaya para göndermesini engelleyeceği haberleriyle sarsıldı. Ayrıca İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) geçen ay Binance tarafından özel bir İngiltere kripto borsasının başlatılmasını sağlamak için satın alınan Binance Markets Limited şirketine karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

Bunların hiçbiri, Avrupa veya İngiltere merkezli Binance kullanıcılarının alım satım yapmasını tamamen durdurmayacak; ancak, hiç kuşkusuz, işlerin hem borsa hem de kullanıcılar için daha da zorlaştıracak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar