Binance, SEPA Euro Banka Mevduatlarını Askıya Aldığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Binance, SEPA Euro banka mevduatlarını askıya aldı. Müşteriler bunun yerine kredi veya banka kartları ile ödeme yapabilirler.

blank

Haberin Özeti

  • Binance borsası, SEPA Euro banka mevduatlarını askıya aldığını duyurdu.
  • SEPA sistemini kullanan ülkelerdeki Binance müşterileri, artık yalnızca kredi ve banka kartları aracılığıyla para transferi gerçekleştirebilecek.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, AB’nin ödeme ağı olan Tek Euro Ödeme Alanındaki (SEPA) euro banka mevduatlarını askıya aldığını duyurdu.

blank

Binance’nin SEPA Kararı Ne Anlama Geliyor?

Financial Times’ın bildirdiğine göre, kripto borsasının Avrupalı ​​kullanıcıları, artık SEPA aracılığıyla para yatıramayacaklarını belirten bir e-posta aldı.

SEPA, euro cinsinden ödemeler için tek bir pazar oluşturarak Avrupa ödemelerini hızlı, kolay ve ucuz hale getirmeyi amaçlayan bir ağdır. Kripto para tüccarları, toplu nakit meblağlarını borsalara aktarmak için SEPA’yı kullanır. Artık SEPA kullanan ülkelerdeki (şu anda 36 ülkede kullanılıyor) Binance müşterileri, bu sistemi para yatırmak için kullanamayacak.

Binance, henüz konu ile ilgili kamuoyuna detaylı bir açıklama yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Binance ve Düzenleyici Kurumlar Arasındaki Çatışma

Financial Times’ın bildirdiğine göre ise Binance borsası, bu kararın “geçici” olduğunu ve “kontrolleri dışındaki bazı olaylar” nedeniyle böyle bir kararın alındığını belirtti. Binance kullanıcıları yine de SEPA aracılığıyla borsadan Euro çekmeye devam edebilir. Ayrıca söz konusu karardan, kredi ve banka kartlarıyla yapılan ödemelerin etkilenmeyeceğinin de altı çizildi.

Binance, bu hafta, İngiliz bankası Barclays’in müşterilerin borsaya para göndermesini engelleyeceği haberleriyle sarsıldı. Ayrıca İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) geçen ay Binance tarafından özel bir İngiltere kripto borsasının başlatılmasını sağlamak için satın alınan Binance Markets Limited şirketine karşı bir tüketici uyarısı yayınladı.

Bunların hiçbiri, Avrupa veya İngiltere merkezli Binance kullanıcılarının alım satım yapmasını tamamen durdurmayacak; ancak, hiç kuşkusuz, işlerin hem borsa hem de kullanıcılar için daha da zorlaştıracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend