8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Binance, Singapur Müşterilerine Sunduğu Hizmetleri Kısıtlıyor: Bu Durum Kripto Piyasasına Etki Edebilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Singapur merkez bankası, Binance’in küresel versiyonu olan Binance.com’a ülkede müşteri talep etmeyi bırakmasını emretti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, Singapur’da “Yatırımcı Uyarı Listesine” eklenmesinden üç gün sonra Singapurlu müşterilere sınırlamalar getirdiğini duyurdu.
  • 10 Eylül Cuma gününden itibaren Binance.com, Singapur Doları ile ticaret işlemlerini ve Singapur’daki farklı ödeme seçeneklerini durduracak.

Binance, Singapur’da “Yatırımcı Uyarı Listesine” eklenmesinden üç gün sonra Singapurlu müşterilere sınırlamalar getirdiğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance ve Singapur Düzenleyicisi Arasındaki Mücadele

10 Eylül Cuma gününden itibaren Binance.com, Singapur Doları ile ticaret işlemlerini ve Singapur’daki farklı ödeme seçeneklerini durduracak; ve uygulamayı Singapur’un iOS ve Google Play mağazalarından kaldıracak.

Binance, müşterilerine, “potansiyel ticari anlaşmazlıklardan kaçınmak için” Perşembe gününe kadar tüm işlemleri bitirmelerini ve reklamları kaldırmalarını tavsiye etti.

Singapur Para Otoritesi (MAS), 2 Eylül’de, “Binance.com operatörü Binance’in Ödeme Hizmetleri Yasasını ihlal edebileceği görüşünde olduğunu” duyurdu; ve Binance’ye, Singapur sakinlerine ödeme hizmetleri sağlamayı durdurmasını emretti. Ardından ise Binance.com, ülkedeki “Yatırımcı Uyarı Listesine” eklendi.

Binance.sg Yasaktan Etkilenmeyecek

MAS, Binance Asia Services tarafından işletilen Binance borsası Binance.sg’nin Singapur versiyonunu bu listeye eklemedi ve borsa, yasaktan etkilenmedi.

Binance Asia Servicesi ülkede bir lisans başvurusunda bulunmuştu ve bu nedenle de başvuru onaylanana, reddedilene veya geri çekilene kadar bu tip kararlardan geçici olarak muaf tutulma hakkı kazandı.

Öte yandan Singapur, Binance’ye karşı bir tüketici uyarısı yayınlayan en son ülke olarak dikkat çekiyor. Güney Afrika, Malezya, Birleşik Krallık, İtalya, Cayman Adaları ve Japonya gibi pek çok farklı ülke, geçtiğimiz birkaç ay içinde Binance’ye karşı benzer tüketici uyarıları yayınladı.

Ancak bu uyarı, Binance’nin “evine” çok yakın. Binance CEO’su Changpeng Zhao ve borsanın pek çok çalışanı, Singapur’da yaşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar