3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Binance, Singapur’daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti: Şimdi Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Binance, Singapur’daki planlarını “farklı bir alana odaklayacağını” duyurmasının ardından lisans başvurusunu geri çekti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance, Singapur’daki lisans başvurusunu geri çekti.
  • Borsa, Singapur’daki operasyonlarını bir “blockchain inovasyon merkezi geliştirmek” için kullanmayı amaçlıyor.

Kripto para borsası Binance, Singapur’daki lisans başvurusunu geri çekti. Haber, borsanın Singapur’daki operasyonlarını bir “blockchain inovasyon merkezi geliştirmek için odaklayacağı” duyurusunun ardından geldi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsası Binance’nin Yeni Odağı

Borsanın Singapur ayağı olan Binance Asia Services, küresel blok zinciri ekosistemini geliştirme hedefiyle bu misyona öncülük edecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Binance Singapur CEO’su Richard Teng konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Singapur canlı bir fintech merkezi ve Güneydoğu Asya bizim için önemli bir bölge. Teknoloji, araştırma ve geliştirme merkezlerinden biri olan Singapur ile bölgede daha fazla yatırım yapmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Teng ayrıca “Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk, bu nedenle Binance.sg’yi kapatma kararımız kolay alınmadı. Temel önceliğimiz, Singapur’daki kullanıcılarımızın varlıklarını diğer cüzdanlara veya üçüncü taraf hizmetlere geçirmelerine yardımcı olmaktır.” diye ekledi.

Borsa İçin Bir Başka “Başarısız” Girişim mi?

Borsa CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da konu ile ilgili görüşlerini Twitter’dan paylaştı. CZ söz konusu tweetinde “Binance, geçen hafta düzenlenmiş borsa HGX’e oldukça büyük bir yatırım yaptı. Bu yatırım Singapur’daki kendi uygulamamızı biraz gereksiz hale getirdi.” dedi.

CZ, bir lisans başvurusunun artık gereksiz hale geldiğini söylemiş olabilir; ancak borsanın başvuruyu geri çekme kararı, tıpkı Birleşik Krallık’ta olduğu gibi, uygun işletme lisanslarını almak için Binance’nin başka bir “başarısız girişiminin sonu” anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar