25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Binance, Singapur’daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti: Şimdi Ne Olacak?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para borsası Binance, Singapur’daki planlarını “farklı bir alana odaklayacağını” duyurmasının ardından lisans başvurusunu geri çekti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para borsası Binance, Singapur’daki lisans başvurusunu geri çekti.
  • Borsa, Singapur’daki operasyonlarını bir “blockchain inovasyon merkezi geliştirmek” için kullanmayı amaçlıyor.

Kripto para borsası Binance, Singapur’daki lisans başvurusunu geri çekti. Haber, borsanın Singapur’daki operasyonlarını bir “blockchain inovasyon merkezi geliştirmek için odaklayacağı” duyurusunun ardından geldi.

Binance indirim kodu

Kripto Para Borsası Binance’nin Yeni Odağı

Borsanın Singapur ayağı olan Binance Asia Services, küresel blok zinciri ekosistemini geliştirme hedefiyle bu misyona öncülük edecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Binance Singapur CEO’su Richard Teng konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Singapur canlı bir fintech merkezi ve Güneydoğu Asya bizim için önemli bir bölge. Teknoloji, araştırma ve geliştirme merkezlerinden biri olan Singapur ile bölgede daha fazla yatırım yapmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Teng ayrıca “Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk, bu nedenle Binance.sg’yi kapatma kararımız kolay alınmadı. Temel önceliğimiz, Singapur’daki kullanıcılarımızın varlıklarını diğer cüzdanlara veya üçüncü taraf hizmetlere geçirmelerine yardımcı olmaktır.” diye ekledi.

Borsa İçin Bir Başka “Başarısız” Girişim mi?

Borsa CEO’su Changpeng Zhao (CZ) da konu ile ilgili görüşlerini Twitter’dan paylaştı. CZ söz konusu tweetinde “Binance, geçen hafta düzenlenmiş borsa HGX’e oldukça büyük bir yatırım yaptı. Bu yatırım Singapur’daki kendi uygulamamızı biraz gereksiz hale getirdi.” dedi.

CZ, bir lisans başvurusunun artık gereksiz hale geldiğini söylemiş olabilir; ancak borsanın başvuruyu geri çekme kararı, tıpkı Birleşik Krallık’ta olduğu gibi, uygun işletme lisanslarını almak için Binance’nin başka bir “başarısız girişiminin sonu” anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend