Dapper Labs şirketi, BUSD’yi Flow’a getirmek için Binance borsası ile anlaşma imzaladı.

CryptoKitties geliştiricisi Dapper Labs, bu hafta içerisindeki ikinci ortaklık anlaşmasını duyurdu. Şirket, BUSD’yi Flow’a dahil etmek için kripto para borsası Binance ile bir anlaşma imzaladı.

Dapper şirketi 15 Eylül Salı günü, Flow’da yapılan işlemlerde banka ve kredi kartı ödemelerini çözüme ulaştırması için USD Coin’in (USDC) kullanılması konusunda Circle ile bir ortaklık anlaşması imzalandığını açıklamıştı.

Dapper Labs şirketinin sonrasında açıkladığı Binance ortaklık sözleşmesinin ise özellikle Flow blockchain’ini için genişlemeye ve büyümeye yardımcı olması adına dizayn edildiği dile getiriliyor.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından Onay Alındı

İddialara göre Flow geliştiricileri, BUSD stablecoin’i merkezi olmayan uygulamalara herhangi bir izne gerek duymadan entegre edebilecekler. BUSD, ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş görünüyor. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan onay aldığı bilinen stablecoin, artık Flow içerisinde de kullanılabilecek.

Dapper Labs şirketi, takipçileri tarafından daha çok oyun ve eğlence ile ilişkilendirilebilir, ancak BUSD’un entegrasyonu ile birlikte Flow merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları arasında ideal ve tercih edilen bir seçenek haline gelebilir. Firma tarafından yapılan açıklamalar da şirketin bu hedeflerini doğrular nitelikte gözüküyor.

Binance’ın Uyum Sorumlusu Samuel Lim yaptığı açıklamalarda, merkezi olmayan eğlence ve oyunların kripto para birimlerini benimsemesi hususunda ve bu süreci hızlandırmak adına öncü bir rol oynamak istediklerini belirtti. Bu anlamda uygulamalarında ve platformları üzerinde inovasyon yapmayı bırakmayacaklarını ifade eden Samuel Lim, ilerleyen süreç için de fintech altyapısı inşa etme hedeflerinin olduğunu aktardı.

BUSD En Büyük Beşinci Stablecoin

CoinGecko’nun açıklamış olduğu veriler ışığında, BUSD 392,3 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük beşinci stablecoin olarak kaydediliyor. Bununla birlikte, 15 milyar dolar seviyesindeki piyasa değeri ile en iyi stablecoin olan Tether’in USDT’sinin oldukça gerisinde kalıyor.

İlgili Haber:  Binance, Kendi Blokzinciri Üzerinde Oluşturulacak Projelere 100 Milyon Dolar Teşvik Verecek

Flow’u genişletmek BUSD’yi yeni kullanıcılara da açacaktır. Fakat bu adımın, Tether’in stablecoin anlamındaki muazzam liderliğine gölge düşürmek ve onunla rekabete girmek adına yeterli olup olmayacağı ilerleyen süreçte daha net bir biçimde görülecektir.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın