5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

Binance Smart Chain (BSC), Ağ Aktivitesinde Yeni Bir Tarihi Rekor Kırdı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bireysel kullanıcılar Binance Smart Chain’i kullanmayı gerçekten seviyor gibi görünüyor. BSC 14.7 milyon işleme ulaşarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek aktivite oranına ulaştı. Söz konusu artışın arkasında Blockchain oyunlarının ve BSC üzerindeki merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarının olduğu düşünülüyor.

Binance indirim kodu

17 Kasım tarihinde Binance Smart Chain geliştirici ekibi şu Tweet’i attı: “BSC ağı, bir gün içerisinde 14.7 milyon adet işleme ulaşarak rekor düzeyde bir dönüm noktasına ulaştı. Bu tür bir dönüm noktasına daha önce hiçbir Blockchain projesi ulaşmamıştı!

Binance indirim kodu

Binance Smart Chain’in Arkasındaki Momentum Neyden Besleniyor?

BSC ağı özellikle Güneydoğu Asya’da uzun bir süredir gerçekten çılgınlık seviyesinde popüler olmasıyla tanınıyor. PancakeSwap gibi “şaka” içerikli birtakım özelliklere sahip olan ve bu özellikleriyle bireysel kullanıcılara samimi gelen platformlar, BSC’yi günlük kullanıcılara daha çekici hale getiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

PancakeSwap halen BSC üzerindeki ana “otomatik piyasa yapıcı (AMM) ya da diğer bir deyişle merkezsiz borsayı (DEX) temsil ediyor. Pankek ve şerbet temalı sevimli grafikleriyle birlikte söz konusu platform, yeni kullanıcılar için DeFi kullanımını kolaylaştırıyor.

Belt Finance, Venus ve Alpaca Finance gibi borç verme ve kazanma protokolleri de toplam kilitli değer (TVL) olarak yüksek seviyelerde bulunuyor ve böylelikle yüksek kullanıcı talebine işaret ediyorlar.

DeFi dünyasında TVL değeri, bir platform ya da protokolde kilitlenen sermaye ya da paranın miktarını temsil ediyor.

DeFiStation tarafından sağlanan verilere göre, Binance Smart Chain üzerindeki en büyük beş DeFi protokolü üzerindeki TVL değerleri 700 milyon dolardan 17 milyar dolara kadar değişiyor.

Ancak DeFi protokollerinin büyümelerini sürdürebilmeleri için uygulama katmanlarında devamlı bir talep olması önem taşıyor.

İlgili Haber:  Ethereum DeFi'deki Aktif Kullanıcı Cüzdanları Bir Ayda %40 Düştü

Büyük çoğunluğunun BSC ağında piyasaya çıktığı kripto para oyunlarına özellikle de Vietnamlı yeni yatırımcılar büyük ilgi gösteriyor.

Kripto Para Oyunu Çılgınlığı Sürüyor

2021 yılının başlarında Axie Infinity ile başlayan büyük büyüme ile birlikte Blockchain oyunları kripto para piyasasını adeta ele geçirdi.

Dappradar’a göre kullanıcı aktivitesi olarak en popüler 5 Blockchain oyunu arasında bulunan Alien Worlds ve Crypto Mines, BSC ağı üzerinde çalışıyor.

Bu tür oyunlara olan talebin azalmaması ile birlikte son haftalarda Blockchain oyunları büyük sermaye girişimi şirketlerinden yatırım almaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar