6 Ağustos 2022, Cumartesi
25.7 C
İstanbul

Bruno Güncellemesi ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey! Binance Smart Chain’de Neler Değişecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Bruno güncellemesi, Binance Smart Chain üzerinde 13.082.000’nci blokta gerçekleşecek. Web sitesinde yer alan bilgilere göre söz konusu blok, 30 Kasım, Türkiye saati ile saat 11.00’e denk geliyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte BSC’nin DeFi dünyasında da başarılı bir performans sergilediğini hatırlatmak gerekiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 161 protokole sahip olan Binance Smart Chain, toplam kilitli değer (TVL) olarak da 18.16 milyar dolara sahip. Bu TVL değeri ile BSC, DeFi dünyasının lideri Ethereum’dan hemen sonra geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
Bruno Güncellemesi
Bruno Güncellemesi

Bruno Güncellemesi ile Neler Değişecek?

Binance, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “v1.1.5 güncellemesi, BSC’nin ekonomik modeline gerçek zamanlı bir yakım mekanizması ekleyecek bir hard fork sürümüdür.”

Yani aslına bakılırsa güncelleme ile birlikte daha önce de duyurusu yapılan gerçek zamanlı yakım mekanizmasına sahip BEP-95 hayata geçecek. Açıklamalarda şunlar da yer aldı: “BSC ağı, BNB yakım izlemlerini hızlandırabilecek ve bununla birlikte gaz ücretlerinin bir kısmını yakarak yapısal değerini arttırabilecek. BNB yaptırımcıları, BSC gaz ödüllerinin nasıl dağıtılacağına karar verecek.”

Hatırlatmak gerekirse, BEP-95, Ethereum’un Ağustos ayında hayata geçirdiği bir yakım mekanizması olan EIP-1559’a oldukça benzerlik gösteriyor. Aynı Londra Hard Fork’unda olduğu gibi, Bruno güncellemesi de BNB’nin sirkülasyonda olan arz miktarını zaman geçtikçe azaltacak. Etkileyici bir şekilde, Ethereum, yakım işlemlerinin başlamasından bu yana piyasaya sürülen yeni coinlerin %56’sını bu şekilde dengelemeyi başarmıştı.

Binance, tam node senkronizasyonunu %60 oranında hızlandırarak ağın merkezsizliğini yükseltmek istiyor. Dahası, BNB için yeni bir yakım mekanizması getirilmesi ile birlikte uzmanlara göre altcoinin değerinde pozitif etkiler gözlenebilir. Bu yazının yazıldığı anlarda 558 dolardan işlem gören BNB, 93.9 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en büyük üçüncü kripto parası olma özelliği taşıyor.

İlgili Haber:  Binance Smart Chain ile Ethereum Arasındaki Köprü Hacklendi, 80 Milyon Dolar Kayıp Var!

Güncelleme Sonrası Neler Beklenebilir?

Binance Smart Chain kullanıcıları ve geliştiricilerinin, protokoldeki değişiklikten doğrudan etkilenmeyeceğini söyleyebiliriz. Söz konusu güncelleme, doğrulayıcıları ya da tam node operatörlerini etkileyecek. Binance’ın açıklamasına göre güncellemenin aktif hale getirilmesinden sonra Blockchain, sonraki yeni güncellemelere hazır olacak ve halihazırda var olan bir dizi bug’ın da ortadan kalkması sağlanacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar