9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Binance, Squid Game Token Dolandırıcılığının Arkasındaki Grubu Araştırıyor: İşte Detaylar

Önemli Gelişmeler

Kripto borsası Binance, Squid Game kripto para dolandırıcılığını araştırdığını duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • Binance, Squid Game kripto para dolandırıcılığının arkasındaki isimleri yakalamaya çalışıyor.
  • Söz konusu dolandırıcılık faaliyeti, son günlerde kripto para endüstrisinin en sıcak gündemi haline geldi.

Kripto borsası Binance, 2 milyon Dolarlık bir vurgunla sonuçlanan Squid Game kripto para dolandırıcılığının arkasındaki isimleri yakalamaya çalışıyor.

blank

Binance, Dolandırıcılığı Araştırıyor

Binance sözcüsü konu ile ilgili Business Insider’a verdiği röportajda, “Güvenlik ekibimiz, bir iyi niyet göstergesi olarak konuya dair bir soruşturma başlattı.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Daha çok “CZ” takma adıyla anılan Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bugün erken saatlerde konu ile ilgili bir açıklama yaptı. CZ, “DeFi alanı büyüdükçe bu dolandırıcılıklar daha yaygın hale geliyor. Kullanıcılara, DeFi’nin risksiz bir alan olmadığını hatırlatmak istiyorum. İnsanların dolandırıcılık ve diğer siber suçlar nedeniyle fonlarını kaybetmesini görmekten nefret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Squid Game Token Dolandırıcılığı

Squid Game tokeni, ilham aldığı Netflix dizisinin internet üzerindeki popülerliğini etkin bir şekilde kullanarak bir ara tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.856 Dolar fiyatına kadar yükseldi.

SQUID, oyna-kazan modeli kullanılarak piyasaya sürüldü. Bu, kullanıcıların çeşitli oyunlara katılarak makul bir şekilde SQUID tokeni kazanabilecekleri anlamına geliyordu. Katılmak için ise kullanıcıların en başta bir miktar SQUID tokeni satın alması gerekiyordu.

Ancak token, en başından beri bir dolandırıcılık faaliyeti olabileceğine dair sinyaller veriyordu. Pek çok platform da bu konuda çeşitli tüketici uyarıları yayınladı. Tokenin web sitesinde Elon Musk gibi isimlerin tokene “sözde” onay verdiğine dair sahte paylaşımlar ve metinlerinde oldukça amatör bir şekilde pek çok yazım hatası bulunuyordu.

Tokenle ile ilgili en endişe verici nitelik ise kullanıcıların SQUID satın alabileceği; ancak bu tokenleri satamayacağı idi. Bu nitelik de dolandırıcıların ele geçirdiği kripto para miktarının oldukça yüksek olmasına neden oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin'imi Nakite En Hızlı Şekilde Nasıl Dönüştürebilirim?

Yine de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, dolandırıcılık faaliyetinin arkasındaki grupları ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend