1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Binance, Squid Game Token Dolandırıcılığının Arkasındaki Grubu Araştırıyor: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Binance, Squid Game kripto para dolandırıcılığını araştırdığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, Squid Game kripto para dolandırıcılığının arkasındaki isimleri yakalamaya çalışıyor.
  • Söz konusu dolandırıcılık faaliyeti, son günlerde kripto para endüstrisinin en sıcak gündemi haline geldi.

Kripto borsası Binance, 2 milyon Dolarlık bir vurgunla sonuçlanan Squid Game kripto para dolandırıcılığının arkasındaki isimleri yakalamaya çalışıyor.

Binance indirim kodu

Binance, Dolandırıcılığı Araştırıyor

Binance sözcüsü konu ile ilgili Business Insider’a verdiği röportajda, “Güvenlik ekibimiz, bir iyi niyet göstergesi olarak konuya dair bir soruşturma başlattı.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Daha çok “CZ” takma adıyla anılan Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bugün erken saatlerde konu ile ilgili bir açıklama yaptı. CZ, “DeFi alanı büyüdükçe bu dolandırıcılıklar daha yaygın hale geliyor. Kullanıcılara, DeFi’nin risksiz bir alan olmadığını hatırlatmak istiyorum. İnsanların dolandırıcılık ve diğer siber suçlar nedeniyle fonlarını kaybetmesini görmekten nefret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Squid Game Token Dolandırıcılığı

Squid Game tokeni, ilham aldığı Netflix dizisinin internet üzerindeki popülerliğini etkin bir şekilde kullanarak bir ara tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.856 Dolar fiyatına kadar yükseldi.

SQUID, oyna-kazan modeli kullanılarak piyasaya sürüldü. Bu, kullanıcıların çeşitli oyunlara katılarak makul bir şekilde SQUID tokeni kazanabilecekleri anlamına geliyordu. Katılmak için ise kullanıcıların en başta bir miktar SQUID tokeni satın alması gerekiyordu.

Ancak token, en başından beri bir dolandırıcılık faaliyeti olabileceğine dair sinyaller veriyordu. Pek çok platform da bu konuda çeşitli tüketici uyarıları yayınladı. Tokenin web sitesinde Elon Musk gibi isimlerin tokene “sözde” onay verdiğine dair sahte paylaşımlar ve metinlerinde oldukça amatör bir şekilde pek çok yazım hatası bulunuyordu.

Tokenle ile ilgili en endişe verici nitelik ise kullanıcıların SQUID satın alabileceği; ancak bu tokenleri satamayacağı idi. Bu nitelik de dolandırıcıların ele geçirdiği kripto para miktarının oldukça yüksek olmasına neden oldu.

İlgili Haber:  Merkezi Olmayan Kripto Para Borsaları (DEX) Günden Güne Büyüyor

Yine de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, dolandırıcılık faaliyetinin arkasındaki grupları ortaya çıkaracak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar