8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Binance, Tesla Hisse Senedi Tokenini Piyasaya Sürüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto borsası Binance, sıfır komisyonlu ve ticareti yapılabilen hisse senedi tokenlerini piyasaya sürdü: Bunlardan ilki Tesla.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance, Binance Hisse Senedi Tokenlerini başlattı.
  • İlk hisse senedi tokeni olan Tesla’nın ticareti ise bugün başlayacak.

Kripto borsası Binance, kullanıcıların küçük hisse senetlerinde işlem yapmasına olanak tanıyan sıfır komisyonlu hisse senedi tokenlerinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Tüm hisse senedi tokenleri, ABD Doları cinsinden bir stablecoin olan Binance USD (BUSD) ile ifade edilecek ve teminatlandırılacak.

Binance indirim kodu

Listelenecek ilk Binance Hisse Senedi Tokeni (BST) Tesla Inc.’dir. TSLA / BUSD çifti için alım satım, 12 Nisan 2021’de, yani bugün, başlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Binance Hisse Senedi Tokenleri

Binance hisse senedi tokenleri, bir temel menkul kıymet portföyü tarafından desteklenen dijital tokenlerdir.

Bu tokenlerin sahipleri, Binance web sitesine göre potansiyel temettüler de dahil olmak üzere temel hisselerin ekonomik getirilerini almaya hak kazanır.

TSLA hisse senedi tokeni listelenecek ilk token olsa da, borsa gelecekte daha fazla hisse senedi listeleyerek pazar talebine yanıt vereceğini duyurdu.

Tesla ve Kripto Para

Bu gelişme, Tesla’nın kripto para dünyasıyla yolunun ilk kesişmesi değil.

Bu yılın başlarında, CEO Elon Musk liderliğinde şirket, Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık büyük bir yatırım yaptığını duyurdu. Mart ayında şirket, elektrikli otomobilleri için bir ödeme şekli olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Tesla, ürün satın alımlarından elde ettiği herhangi bir Bitcoin’i itibari para birimine dönüştürmek yerine elinde tutmayı planlıyor.

CEO Elon Musk, bu süreçte kripto paranın önde gelen savunucularından biri haline geldi. Bu yılın Şubat ayında, yatırımcıların altına yatırım yapmak kripto para satın alabileceklerini söyleyen Musk, Twitter biyografisine “#Bitcoin” yazdıktan kısa bir süre sonra BTC’nin fiyatı %20 arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar