26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Binance Çok Hızlı Bir Şekilde Uniswap’in Yeni Tokeni UNI’yi Listeledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Binance geçtiğimiz günlerde eleştirilere rağmen SushiSwap adlı tokeni hızlı bir şekilde platformunda listelemişti. Binance yine eleştirilere kulak asmadan bu defa da Uniswap’ın UNI tokenini Ethereum üzerinde faaliyete başlamasından yaklaşık 90 dakika sonra borsasında listeledi.

Binance indirim kodu

Önümüzdeki dört yıl boyunca bir milyar UNI tokeni dağıtılacak ve bu tokenlerin %15’i platformun kullanıcılarının talebi doğrultusunda hemen kullanılabilir halde olacak. Toplam token miktarının %60’ı topluluk üyelerine; kalan %40’ı ise 4 yıla kadar devam eden yetki süresiyle ekip üyelerine, yatırımcılara ve danışmanlara gidecek. Dört yıl sonra token, yıllık %2’lik bir enflasyon oranına yerleşecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Resmi duyuru; UNIswap’in, UNI sayesinde topluluk tarafından yönetilebilir ve kendi kendine sürdürülebilir bir hâl alacağını şu sözlerle belirtti: “UNI’nin (ERC-20) tanıtımı; yönetimin topluluk içinde paylaştırılması ile enerjik, çeşitliliğe sahip ve özel bir yönetim sistemi sağlayarak protokolü geleceğe aktif bir şekilde taşıma amacına hizmet ediyor.”

Merkezi olmayan borsada ETH/USDT, ETH/USDC, ETH/DAI ile ETH/WBTC’yi hedefleyen likidite madenciliği programları, 18 Eylül’den 17 Kasım’a kadar devam edecek. Beş milyon UNI her havuz başına orantılı likidite olarak tahsis edilecek. Bu da yaklaşık 83.333,33 yeni UNI’nin günlük olarak havuzlara eklenmesi anlamına geliyor.

Proje üzerindeki yönetim halihazırda devam ederken, Uniswap hazinesi 17 Ekim’e kadar kullanılmayacak. Protokolün ücret değiştirme kontrolü de 180 günlük bir gecikmeye tabi olacak.

Uniswap ekibi, V2 protokolünün gelişim ve denetlenmesine dahil olmamaya devam edeceklerine ve öngörülebilir gelecekte yönetime doğrudan katılmayacaklarına söz verdi.

Binance, 17 Eylül günü saat 03: 00’te UNI/BTC, UNI/BNB, UNI/BUSD ve UNI/USDT işlem çiftlerinde ticarete başlayacağını belirterek yeni tokene hızlıca geçiş yaptı.

İlgili Haber:  ABD'de Dijital Dolar Projesi Pilot Uygulamalara Başlayacak

Binance SushiSwap’i de hızlı bir şekilde listelemişti

Önde gelen kripto para borsası, SUSHI’nın hayata geçmesinden sadece birkaç gün sonra SUSHI’yi listelediği için son zamanlarda süregelen eleştirilere maruz kalmıştı. SUSHI, isimsiz bir kurucu tarafından yürütülen klonlanmış bir Uniswap projesinin tokenidir. Binance daha önce kapsamlı listeleme sürecinin büyük bir kısmını gerçekleştirmişti fakat bu, hızlı değişen DeFi alanındaki olaylara ayak uydurma arzusu neticesinde geride bırakılmış gibi görünüyor.

Mevduatlar hali hazırda UNI için açık olmasına rağmen Binance şu uyarıda bulundu: “UNI, normale oranla daha fazla risk taşıyan yeni bir tokendir ve bu nedenle büyük olasılıkla yüksek fiyat oynaklığına maruz kalacaktır. Lütfen yeterli risk yönetimi uyguladığınızdan, UNI’nin temelleri konusunda kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve ticarete başlamadan önce projeyi tam olarak anladığınızdan emin olun.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar