2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Binance.US, Coinbase’in Yolunu Takip Edip Halka Açılmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Binance US (ABD)’nin “potansiyel halka arz stratejisini planladığını” söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD operasyonu olan Binance.US, halka arz stratejisini planlıyor.
  • Firma, rakip borsa Coinbase’nin yol haritasını takip etmeyi düşünüyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu, halka arz stratejisini planlıyor.

Binance indirim kodu

Coinbase’in Rotası Takip Edilecek

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Cuma günü düzenlenen REDeFiNE Tomorrow online konferansında yaptığı açıklamada, “Binance US, halka açılmak için potansiyel halka arz rotasını belirliyor.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Zhao, ayrıca, Nisan ayında halka açılan ve Nasdaq’ta listelenen ilk kripto şirketi Coinbase’in, kripto firmalarının halka arz rotaları için bir “playbook” oluşturulmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Zhao, “Düzenleyicilerin çoğu belirli bir kalıba veya kurumsal yapıya sahip genel merkeze aşinadır. Ancak halka arzın gerçekleşmesini kolaylaştırmak için bizler de bu yapıları kuruyoruz.” dedi.

Binance CEO’su, Coinbase’in halka açık olarak listelenmesinden ilk kez bahsetmiyor. Zhao, Mayıs ayında yaptığı açıklamada, rakip borsası Coinbase’in diğer kripto şirketlerine “çok net bir yol haritası” oluşturduğunu ve kendi firması Binance’in de Coinbase’in ayak izlerini takip etmeyi hedefleyeceğini dile getirmişti.

Binance ve ABD Düzenleyicileri Arasındaki Sorunlar

San Francisco merkezli Coinbase’in Nisan ayında Nasdaq’ta listelenmesi, onu kripto para dünyasını ana akım haline getiren ilk kripto şirketi yaptı. Yatırımcılar artık Apple, Facebook veya Amazon gibi teknoloji devlerinde olduğu gibi Coinbase’de de hisse satın alabilirler.

Düzenleyicilerin, bir genel merkezinin olmamasından endişe duyduğu bir borsa olarak ise Binance, ABD düzenleyici yasalarına göre hareket etmeye çalışıyor. Firma, ABD operasyonlarının CEO’su olarak eski ABD mali düzenleyicisi ve eski Coinbase yöneticisi olan Brian Brooks’u işe aldı.

İlgili Haber:  Bitcoin 50.000 Dolara Yaklaşırken, Tüccarlar Fiyat Dalgalanmalarına Karşı Dikkatli Olmalı

Coinbase’in 1.3 milyar Dolarlık hacmine kıyasla 24 saatlik işlem hacmi 280 milyon Dolar seviyesinde olan Binance.US, Brooks liderliğinde ABD düzenleyicileri ile daha sağlıklı bir iletişim kurmayı umuyor. Bunun Binance’nin bir Amerikan borsasında başarılı bir şekilde listelenmesiyle sonuçlanıp sonuçlanmayacağı ise önümüzdeki süreçte belli olacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar