12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Binance.US, OCC Eski Başkanı Brian Brooks’u CEO Olarak Göreve Getirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Brooks, kripto borsası Binance’in ABD operasyonlarının kontrolünü mevcut CEO Catherine Coley’den devralacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance.US, Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) eski Başkanı Brian Brooks’u CEO olarak göreve getirdi.
  • Haber, Wall Street Journal tarafından duyuruldu.
  • Brooks, 1 Mayıs tarihinde mevcut CEO Catherine Coley’den görevi devralacak.

Wall Street Journal’a göre, eski Para Birimi Sorumlusu Brian Brooks, kripto borsası Binance.US’un CEO’su olacak.

Binance indirim kodu

1 Mayıs’ta Binance.US’ta görevine başlayacak olan Brooks, Temmuz 2019’da ödeme şirketi Ripple’den ayrılarak şirkete katılan Binance.US’un şu anki CEO’su Catherine Coley’den görevi devralacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Brooks ve Kripto

Brooks, ABD eski Başkanı Trump tarafından Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) Başkanı olarak beş yıllık bir dönemde görev yapması için resmen aday gösterilmişti. Ancak Georgia’daki ikinci tur seçimleri bu planı bozdu, Senato Demokratların eline geçti ve Biden OCC için atama kararını verene kadar Blake Paulson görevlendirildi.

OCC başkanlığı yaptığı süreçte Brooks, kripto para ve blockchain inovasyonunun destekçilerinden biri olarak tanınmıştı. OCC, Ocak ayında ulusal bankaların ve kredi birliklerinin ödeme faaliyetleri için blockchain teknolojisini ve stablecoin’leri kullanabileceğine dair bir rehber yayınladı; bu da politikada büyük bir değişiklik oldu.

Binance’da Dikkat Çeken İşe Alımlar

Brooks, OCC’nin başına geçmeden önce, geçtiğimiz günlerde doğrudan listeleme yoluyla halka açılan ve geçici olarak 100 milyar Dolarlık bir değere ulaşan kripto borsası Coinbase’de baş hukuk görevlisi olarak görev yaptı.

Geçen ay Binance, kripto ekosistemini büyütmek için tasarlanan politikalar konusunda ABD düzenleyicileri ile daha yakın ilişkiler yürütmesi için eski ABD Senatörü Max Baucus’u işe aldı. Baucus, şirkete “Politika ve Hükümet İlişkileri Konusunda Danışman” sıfatıyla katıldı.

Binance borsası, günlük bazda 141 milyar Dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olmaya devam ediyor. Binance.US ise günlük işlem hacminde sadece 1.8 milyar Dolar bildiriyor; bu anlamda borsanın çok daha küçük bir operasyon birimi olarak tanımlanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar