26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Binance ve Chiliz Arasındaki Uzun Vadeli Stratejik Ortaklığın İlk Kilometre Taşı Gerçekleşti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para borsası Binance, spor ve eğlence fan token ihraççısı Chiliz ile stratejik bir ortaklık kurduğunu ilan etti.

Binance indirim kodu

14 Aralık’ta paylaşılan bir gönderide borsa, bu ortaklığın ilk kilometre taşı olarak Paris Saint Germain (PSG) ve Juventus (JUV) futbol kulüpleri için Chiliz taraftar tokenlerinin Launchpool platformundaki en son özellik olacağını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Launchpool platformunun, kullanıcıların Binance’nin inovasyon alanında listelenmesinden hemen önce belirli ödül varlıkları toplamak için 30 güne kadar token yatırmalarına izin verdiği ve bunun da çiftlik varlıkları için anlık bir pazar sağladığı belirtildi.

Bu listelerle kullanıcıların, 15 Aralık 00:00 UTC’den itibaren Binance Coin (BSB), Binance Dollar (BUSD) ve Chiliz’i (CHZ) PSG veya JUV’ye karşı yatırabilecekleri açıklandı.

Binance’nin daha sonra, 21 Aralık TSİ 06:00’da hayran tokenleri ile BSB, BUSD ve CHZ arasındaki ticaret çiftlerini açacağı kaydedildi.

Launchpool ödülleri yaklaşık 210.000 JUV’dan ve yaklaşık 180.000 PSG’den oluşurken bunların %70’lik büyük bir kısmının BNB havuzlarına, %20’sinin Chiliz havuzlarına ve %10’unun Binance Dolarına tahsis edileceği belirtildi.

Ödül dağıtımının da zamanla değişiklik göstereceği ve mevcut toplam ödülün %8.33’ünün, ticaret çiftleri başlamadan önce ilk altı gün boyunca günlük olarak üretileceği ve ardından bu miktarın 21-28 Aralık tarihleri arasında günlük %2.5’e, 29 Aralık’tan 13 Ocak’a kadar ise günlük %1.875’e düşeceği ifade edildi.

Bu atılım kriptoyu kitlelere getirmeye yardımcı olacak

Binance, Chiliz platformunun ilk yatırımcısıydı ve bu son duyuru, uzun vadeli gelecek için bir ortaklık vizyonunun ortaya konulduğunu kanıtlamış oldu.

Binance CEO’su CZ, platformun “kriptoyu ana akım kitlelere getirme konusunda büyük potansiyele” sahip olduğunu iddia ederken Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus ise bu yeni ortaklığın, önümüzdeki 5 ile 7 yıl içinde spor ve eğlence sektörünü simgeleştirme konusundaki orijinal vizyonu gerçekten de kanıtlıyor olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerinden Sonra Bitcoin Fiyatı 22.400 Dolara Düştü

Chiliz, UFC gibi diğer spor haklarının yanı sıra büyük futbol takımlarıyla aktif olarak ortaklıklar imzaladı ve çok daha fazla ortağı dahil etme planları olduğunu açıkladı.

Chiliz ve işlettiği Socios platformu, kısa süre önce bir Visa banka kartı başlatmış ve satın alma işlemleri için fan token ödülleri sunarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar