30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Binance, Yaklaşık 400 Milyon Dolar Değerinde BNB Tokenini Yaktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Binance, BNB token tarihindeki en büyük ikinci token yakma işlemini tamamladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bugün Binance’in kripto borsası tarihindeki en büyük ikinci token yakma işlemi tamamlandı.
  • Token yakma faaliyeti, Binance’nin dünyanın dört bir yanından gelen düzenleyici incelemelerin baskısı altında olduğu bir zamanda geliyor.

Binance, bugün, on altıncı üç aylık BNB token yakma işlemini tamamladı. Dünyaca ünlü kripto para borsası, 1.296.728 BNB tokenini (tam olarak 393.6 milyon Dolar değerinde) dolaşımdan kaldırdığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Binance Tarihindeki İkinci En Büyük Token Yakma İşlemi

Bu sizin için göz alıcı bir miktarsa; bunun aslında Binance’in dört yıllık tarihindeki en büyük ikinci token yakma işlemi olduğunu akılda tutmakta fayda var. En büyük token yakma faaliyeti ise bu yılın Nisan ayında gerçekleştirilmiş ve yaklaşık 600 milyon Dolarlık BNB tokeni dolaşımdan çıkarılmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, o gün Twitter’da yaptığı açıklamada, “Yarım milyar Dolar yakmayı hayal edin; ya da etmeyin. Çünkü bu gerçekleşti.” ifadelerini kullanmıştı.

Token Yakmak Ne İşe Yarıyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsası neden her üç ayda bir token yakıyor? Aynı şeyi, devletlerin merkez bankaları da yapar ve kendi paralarını belirli aralıklarla dolaşımdan kaldırırlar. Binance da bunu yaparak kripto paranın likit arzını azaltır; böylece teorik olarak BNB sahiplerine ve borsaya fayda sağlayan kişilere tokenin değerini yukarı yönlü taşıyacak bir fiyat baskısı yaratır ve BNB tokenlerinin kıtlığını artırır.

BNB tokeni için yapılan orijinal teknik incelemesinde Binance, üç aylık kârının %20’sini yakacağını taahhüt etmişti. Bu yıl borsa, yasal tavsiyeye uyduğunu, ancak “aynı miktarın eninde sonunda imha edileceğini” öne sürerek bu rakamı gizlice teknik incelemelerinden çıkardı.

İlgili Haber:  Bitcoin İşlem Ücretleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

400 milyon Dolarlık yakılan token değeri göz önüne alınırsa ve Binance hâlâ üç aylık kârının beşte birini yakmaya devam ediyorsa, bu, borsanın Nisan ayından bu yana 2 milyar Dolar kâr elde ettiği anlamına gelir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar