30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Binance’e ABD’de IRS Tarafından Soruşturma Açıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika’nın vergi dairesi olarak bilinen IRS (Internal Revenue Service), kaynaklardan gelen haberlere göre kripto para borsası Binance’a soruşturma başlattı. Bu gelişmeyle beraber, büyük oranda denetimsiz bir şekilde faaliyet gösteren ve şu sıralar ne olacağı belirsiz bir volalite dalgasıyla karşı karşıya olan kripto para endüstrisinde hareketlilik gözlendi. Bu hafta operasyonlarını durduran bir akaryakıt şirketini hedef alan hackerlar şirketten kripto para halinde 5 milyon dolarlık bir fidye istemişti.

Binance indirim kodu

Bloomberg’in bugün yaptığı habere göre, ABD Adalet Bakanlığı ve IRS yetkilileri, Cayman Adaları merkezli Binance şirketinin operasyonları hakkında yüksek ölçüde bilgi sahibi olan kişilerden bilgi almaya çalışıyor. Haberin kaynağı olarak ise meseleyle yakından ilginen anonim bir isim açıklandı.

Binance indirim kodu

Kara Para Aklama Dosyalarıyla İlgilenen Savcılar Görev Alacak

ABD’li yetkililerin soruşturmayla beraber neyi öğrenmek istediği tam olarak bilinmese de, raporlara göre soruşturmanın başında, uluslararası kara para aklama davalarında görevlendirilmesiyle bilinen ABD Adalet Bakanlığı banka bütünlüğü biriminin savcıları yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Blockchain verileri şirketi Chainalysis’in sağladığı verilere göre geçtiğimiz yıl, Binance üzerinden gerçekleşen illegal para aktarımı miktarı, diğer kripto para borsaları üzerinden gerçekleşenlere oranla çok daha miktarda oldu. Ancak zaten Binance’ın dünyanın en büyük kripto para borsası olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda Binance olaylarla ilgili yorum yapmadı. Binance yetkilileri de kendisinden bilgi almak isteyen gazetecilere bu konuyla ilgili herhangi bir yorumları olmadığını belirtti.

Binance Sözcüsü Jessica Jung Yasal Sorumluluklarıyla İlgili Açıklama Yapmıştı

Binance sözcüsü Jessica Jung, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda şöyle demişti: “Yasal sorumluluklarımızı oldukça ciddiye alıyoruz ve bu konuda denetim birimleri ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği içinde çalışıyoruz. Ayrıca, finansal kuruluşların kara para aklama tespiti için ve şüpheli aktiviteleri belirlemekte kullandığı bir sistemin entegrasyonu için çok çalıştık.”

İlgili Haber:  Ava Labs Başkanı John Vu: Safemoon Bir Tür Dolandırıcılık ya da Ponzi Şeması Olabilir

2017 yılında, şu anda milyarder haline gelen Changpeng Zhao (kısa adıyla CZ olarak da biliniyor) tarafından kurulan Binance, geçtiğimiz yıl yaşanan kripto para patlamasının ana aktörlerinden biri olmuştu. Hacim olarak sürekli dünyanın en büyük kripto para borsası ünvanını korumayı başaran Binance bazı günlerde 24 saat içerisinde 80 milyar doları aşan işlemler gerçekleşiyor. Kripto para dünyası değer olarak patlama yaşasa da, ABD’de piyasalar halen büyük ölçüde denetimsiz olmayı sürdürüyor. Ancak gerçekleşen anonim işlemler her geçen gün ABD’li yetkililerin daha çok dikkatini çekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar