Binance’deki Bitcoin Ticareti Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Hem toplam ticaret hacmi hem de vadeli işlemler açık faizi, Bitcoin’in devam eden boğa koşusu ile beraber yükselmeye devam ediyor.

Haberin Özeti

  • Kripto ticaret hacmi ve Bitcoin vadeli işlemleri açık faizi Binance’de artış yaşıyor.
  • Bu, Bitcoin’in halihazırda devam eden boğa koşusu ile eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.
  • Bitcoin kısa süre önce 19.000 Doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma sinyalleri verdi.

Bitcoin ticaret hacmi, kripto borsası Binance’de rekor seviyelere ulaştı. Dahası, Bitcoin vadeli işlemleri açık faizi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 1.1 milyar Doları gördü.

Bitcoin fiyatı, devam eden boğa koşusu ile birlikte rahat bir şekilde 18.000 Dolar seviyesini geçti; sonuç olarak da, hem ticaret hacmi hem de vadeli işlemlerin açık faizi, kripto para biriminin yükselen ivmesinden faydalandı.

Günlük İşlem Hacmi Rekor Seviyeye Ulaştı

The Block’tan alınan verilere göre, kripto günlük işlem hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu değer, Bitcoin’in 2017’nin sonları ile 2018’in başları arasındaki en büyük boğa koşusu sırasında ortaya çıkan rekoru da aşmış durumda.

Bir yandan Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi ile flört ederken; bir yandan da Binance’in Amerikalı kullanıcılarına borsayı terk etmeleri için 14 gün önceden bildirimde bulunmaları gerektiği konusunda bir karar bildirmesi işlem hacimlerini yükseltmiş olabilir. Pek çok Binance kullanıcısının, Bitcoinlerini bir kerede çekmek için konsolide olabileceği yorumları yapılıyor. Bu nedenle de borsadaki işlem hacmi yükselişine katkıda bulundukları düşünülüyor.

Ancak bu, genellikle Bitcoin boğa koşusu ile çakışan Bitcoin vadeli işlemlerindeki artışı açıklamıyor.

Bitcoin Vadeli İşlemleri

Bitcoin vadeli işlemleri, esasen bir tüccarı belirli bir miktar Bitcoin’i belirli bir zamanda ve fiyatta almaya veya satmaya zorlayan anlaşmalardır. Şimdi ise vadeli işlemler en yüksek seviyelerine ulaşmış görünüyor.

  Bitcoin, Ethereum, Ripple, Chainlink ve Litecoin Fiyatı Aniden Yükseldi - İşte Nedeni

Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre, Binance üzerinde vadeli işlemler açık faizi şu anda 1.1 milyar Doların üzerinde.

Bu değer ile birlikte, toplamda 4.1 milyar Dolar piyasa değeri bulunan Bitcoin vadeli işlemlerinin yaklaşık dörtte biri Binance’in elinde bulunuyor. Bu pazarın diğer kayda değer isimleri ise 1.1 milyar Dolar payı bulunan ByBit ve 700 milyon Dolarlık payı bulunan BitMEX.

Ticaret hacmi gibi, Bitcoin vadeli işlemleri de fiyat değişikliklerinden yararlanır. Tipik olarak, vadeli işlemler piyasa faizinin iyi bir göstergesidir çünkü fiyat artışları üzerine spekülasyon yapmak için kullanılırlar. Dolayısıyla, bu değerlere ulaşmaları hiç de şaşırtıcı değil.

 

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın