9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Binance’in 2020 Kârı Yaklaşık 1 Milyar Dolar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e verdiği demeçte, kripto para borsası Binance’in bu yıl 800 milyon ila 1 milyar dolar arasında kazanacağını, çünkü piyasa belirsizliğinin kriptolara ilgiyi ve ticareti arttırdığını söyledi.

Binance indirim kodu

Rapora göre bu rakam 2019’da yaklaşık 570 milyon dolardı. 2020’de Binance bir önceki seneye göre %40’tan fazla kâr elde etmiş olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yıl şimdiye kadar, piyasa değerine göre açık ara en büyük kripto para olan bitcoin fiyatı, yıl başladığından bu yana %170’in üzerinde artış gösterdi ve geçtiğimiz hafta, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

2017’de kurulan Binance, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsalarından biridir. O zamanlar kripto para dünyası Mt.Gox gibi borsaların çöküşünün şokunu henüz atlatmış değildi. Zhao’nun yüksek frekanslı al-sat sistemleriyle deneyimi vardı ve 2002-2005 yılları arasında Bloomberg’te çalışmıştı. Binance düşük işlem ücretleriyle piyasaya girdi ve ardından kendi koinleri olan BNB’yi sundular. Binance’da al-sat yaparken eğer cüzdanınızda bir miktar BNB tutarsanız daha az komisyon ücreti ödersiniz. Binance’ın bu stratejisi oldukça fazla sayıda kripto para tüccarını platforma çekti.

Günün sonunda Binance kripto para borsası piyasasında lider konuma geldi. Nisan ayında nerdeyse tüm piyasanın koin fiyatlarını kontrol etmek için kullandığı CoinMarketCap sitesini satın aldılar.

Piyasada güçlü kalabilmek için yasal düzenleyicilerle birlikte çalıştılar. Zhao verdiği bir demeçte, “biz tüm dünya genelinde yasal düzenleyicilerle iş birliği içerisinde çalışıyoruz” dedi.

Binance CEO’su Zhao Forbes’in “Dünya Ticaretini Değiştiren 50 İnsan” listesine girmeyi başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar