Binance’in 2020 Kârı Yaklaşık 1 Milyar Dolar

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e verdiği demeçte, kripto para borsası Binance’in bu yıl 800 milyon ila 1 milyar dolar arasında kazanacağını, çünkü piyasa belirsizliğinin kriptolara ilgiyi ve ticareti arttırdığını söyledi.

Rapora göre bu rakam 2019’da yaklaşık 570 milyon dolardı. 2020’de Binance bir önceki seneye göre %40’tan fazla kâr elde etmiş olacak.

Bu yıl şimdiye kadar, piyasa değerine göre açık ara en büyük kripto para olan bitcoin fiyatı, yıl başladığından bu yana %170’in üzerinde artış gösterdi ve geçtiğimiz hafta, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

2017’de kurulan Binance, ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto borsalarından biridir. O zamanlar kripto para dünyası Mt.Gox gibi borsaların çöküşünün şokunu henüz atlatmış değildi. Zhao’nun yüksek frekanslı al-sat sistemleriyle deneyimi vardı ve 2002-2005 yılları arasında Bloomberg’te çalışmıştı. Binance düşük işlem ücretleriyle piyasaya girdi ve ardından kendi koinleri olan BNB’yi sundular. Binance’da al-sat yaparken eğer cüzdanınızda bir miktar BNB tutarsanız daha az komisyon ücreti ödersiniz. Binance’ın bu stratejisi oldukça fazla sayıda kripto para tüccarını platforma çekti.

Günün sonunda Binance kripto para borsası piyasasında lider konuma geldi. Nisan ayında nerdeyse tüm piyasanın koin fiyatlarını kontrol etmek için kullandığı CoinMarketCap sitesini satın aldılar.

Piyasada güçlü kalabilmek için yasal düzenleyicilerle birlikte çalıştılar. Zhao verdiği bir demeçte, “biz tüm dünya genelinde yasal düzenleyicilerle iş birliği içerisinde çalışıyoruz” dedi.

Binance CEO’su Zhao Forbes’in “Dünya Ticaretini Değiştiren 50 İnsan” listesine girmeyi başardı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Binance US, XRP Ticaretini Askıya Alacağını Duyurdu

Bir Cevap Yazın