Daha çok “CZ” olarak tanınan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çarşamba günü LA Blockchain Zirvesi’nde DeFi ve ademi merkeziyetçilik hakkında açıklamalar yaptı.

Haberin Özeti

  • Binance CEO’su Changpeng Zhao, LA Blockchain Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu.
  • Merkezi olmayan finansmanın ilerleyen süreçte merkezi finansın yerini alacağını söyledi.
  • Dahası, Binance’ın merkezi finans olarak sabit şekilde kalmayacağını dile getirdi.

Daha çok “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, LA Blockchain Zirvesi’ndeki DeFi açılış partisinde açıklamalarda bulundu. Reuters’ten Anna Irrera’nın haberine göre Zhao, “DeFi’nin, uzun vadede CeFi’nin yerini alacağını düşünüyorum.” dedi.

CZ, merkezi olmayan finansın hangi taraflarının uzun vadede gelişip gelişmeyeceğini tartışarak konuşmasına başladı.

Binance CEO’su, “DeFi’nin likidite havuzu yönü” olarak adlandırdığı noktanın son derece önemli olduğunu ancak taklit projelerin çoğaldığı ve her zamankinden daha yüksek getiri sağladığı için söz konusu yüksek getirili modelin sürdürülebilir olmadığını dile getirdi. CZ, “Sonunda daha sağlıklı bir noktaya erişeceğimizi düşünüyorum, tahminim %5 ve %15 APY arasında bir noktaya yerleşeceğiz.” dedi.

“Altcoin Olarak Piyasaya Katıldık”

Binance’ın bir altcoin borsası olarak uygulamalarına başladığını hatırlatan CZ, “Bu yüzden de oldukça geniş bir token seçimini listeleme geçmişimiz var.” dedi. Söz konusu projelerin çoğunun, piyasalar çalışmaya başladıkça başarısız olabileceğini kabul eden CZ, bazı yeniliklerin kalıcı gücünün olacağını da vurguladı.

Giderek daha fazla DeFi tokenı ve protokolü yaygınlaştıkça – ki CZ öyle olacağını düşünüyor – Ceo, Binance’in değişmek zorunda kalacağını kabul ediyor.

“Kodak Değil Netflix Olacağız”

Disklerin mail yoluyla teslim edilmesine yönelik büyük teknolojik yeniliğe atıfta bulunan CZ, “Merkezi alışverişin, Netflix versiyonu gibi bir bakış açısına sahibiz.” dedi. “Bu bizim kalıcı hedefimiz değil.” diyerek ekleyen Ceo, “Yani dünyadaki en büyük merkezi borsalardan birini yönetmemize rağmen, bu gerçekten tutucu olmamızı gerektiren bir şey değil. Biz yeniliklerle daha çok ilgileniyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Haber:  24 Saat İçinde 400 Milyon Dolar Yatırılan BurgerSwap'ın Arkasında Türkler mi Var?

Zhao, Binance’in 100 milyon dolarlık DeFi projelerine ve kimsenin dikkatini çekmeyen protokollere yatırım yaptığını da hatırlatarak, “Gelecekte her zaman geçmişte olduğundan daha fazla fırsat vardır” dedi.

CZ’nin liderliğinde Binance, mevcut iş modelini savunmakla değil, bir sonrakini bulmakla ilgileniyor. Pazar içerisinde dijital fotoğrafçılığa doğru ilerleme kaydedilirken filme sıkı bir şekilde bağlı kalan ve bu süreçte iflas eden Kodak’ı hatırlatan CZ, “Binance bu hatayı yapmak istemiyor.” dedi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın