29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bir Anket Çalışmasına Göre Finans Yöneticilerinin Yalnızca %5’i Bitcoin’i Elinde Tutacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Consultant Gartner, 77 finans yöneticisine anket yaptı. Sadece %5’i bu yıl Bitcoin’i elinde tutacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bugün Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
  • Ancak Consultant Gartner tarafından bugün yayınlanan bir ankete göre, finans yöneticilerinin yalnızca %5’i varlığı elinde tutmayı düşünüyor.
  • Bunun nedeni, Bitcoin’deki dalgalanma konusunda hala ciddi endişelerin olmasıdır.

Kurumsal yatırımcılar kripto piyasasını çılgına çeviriyor olabilir. Ancak finans yöneticileri hala Bitcoin konusunda şüpheli ve şimdilik varlığı ellerinde tutmayı planlamıyorlar.

Binance indirim kodu

Finans Yöneticilerinin Bitcoin ile İlgili Endişeleri Sürüyor

Consultant Gartner’ın yaptığı yeni bir ankete göre, finans yöneticilerinin sadece %5’i, 2021 yılında Bitcoin’i elinde tutmayı düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ankete katılanların %84’ü Bitcoin’i kurumsal bir varlık olarak tutmayı planlamadıklarını çünkü çok değişken olduğunu ifade etti.

Para birimini tutacağını söyleyen katılımcıların %16’sı ise bunu yapmak için acele etmeyeceklerini belirtti.

Finansal yöneticilerin sadece %5’i bu yıl kripto parayı elinde tutacağını söyledi. Katılımcıların %9’u ise 2024’te veya daha sonrasında Bitcoin’i ellerinde tutmaya başlayacaklarını ifade etti.

“Kripto Para Benimseme Sürecinin Aynı Hızda Devam Etmesi Mümkün Değil”

Gartner Finance araştırma şefi Alexander Bant, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in kurumsal bir varlık olarak kullanılması söz konusu olduğunda çözülmemiş birçok sorun öne çıkıyor. Bu zorluklar konusunda daha fazla netlik kazanana kadar kripto para benimseme oranının hızla artması pek olası değil.” dedi.

Anket kapsamında, 50 CFO da dahil olmak üzere 77 finans yöneticisiyle görüşme yapıldı. Gartner’ın bulguları, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü bir günde ortaya çıktı.

Ancak danışmanlık firmasına göre, ankete katılan finansal yöneticiler, kripto para hakkında düzenleyicilerden daha fazla bilgi almak ve olası riskler ile ilgili plan yapmak istiyor.

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Bitcoin Yatırımı Tesla'ya 100 Milyon Dolara Mal Olabilir

Bant, “Finansal istikrarı sağlamakla görevli liderler, bilinmeyen bölgelere spekülatif yatırımlar yapmaya meyilli değiller.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar