Bir Bitcoin Balinası, 333 Milyon Dolarlık BTC Transferi Gerçekleştirdi

Bir başka gizemli balina bugün 7.073 BTC transferi gerçekleştirdi.

Haberin Özeti

  • Bilinmeyen bir cüzdan bugün 333 milyon Dolar değerinde 7.073 BTC transfer etti.
  • BTC transferi ile ilgili spekülasyonlar, kriptoyu soğuk depolamaya, OTC alım satımlarına veya dahili transferlere taşıyan kurumlara odaklanıyor.

Blockchain takipçisi Whale Alert’e göre, isimsiz bir balina 7.000’den fazla Bitcoin’i (Bitcoin’in şu anki fiyatı üzerinden yaklaşık 333 milyon Dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana aktardı.

“Bitcoin Balinası” Ne Anlama Geliyor?

“Balina” terimi, büyük miktarlarda Bitcoin sahiplerini belirtmek için kullanılıyor. Söz konusu transfer işlemi gerçekleşmeden önce balinaya ait cüzdan, 241. en büyük Bitcoin cüzdanıydı.

Balinanın kimliği bilinmediğinden, Bitcoin’i neden taşıdığını belirlemek de zor. Balina transferleri için spekülasyonlar arasında; kriptoyu soğuk depolamaya, devasa OTC alım satımlarına veya döviz cüzdanları arasında dahili transferlere aktaran kurumlar yer alıyor. Ancak spekülasyon spekülasyondur; balinanın kimliği şimdilik gizemini koruyor.

Başka Büyük BTC Transferleri de Gerçekleşti

Çöküş atmosferi kripto para piyasasını vurmaya devam ederken bu hafta başka balina hareketleri de oldu. Perşembe günü, 400 milyon Dolarlık Bitcoin (8.000), Coinbase ile bağlantılı olduğu iddia edilen bir cüzdana gönderildi.

Bu yıl, birkaç eski Bitcoin balinası da 10 yıllık bir kış uykusundan uyanmış görünüyor. 24 Şubat’ta, Haziran 2010’dan bu yana hareketsiz kalan 100 adet Bitcoin ilk kez hareket etti ve bu durum fazlasıyla merak uyandırdı. Bu kadar eski cüzdan sahiplerinin genellikle Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakatomo’yu bildiği veya bazı şekillerde ilişkili olduğu varsayılır.

Balina hareketleri, geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin fiyatı 20.000 Doları aşarken olduğu gibi piyasaları sallayabilir. Bunun nedeni, 10 yıldan fazla bir süredir el değmemiş olan bu eski kripto paraların, Bitcoin piyasasına yeni para kazandırmasıdır. Bir balina bu Bitcoin’i satarsa BTC’nin fiyatı düşebilir.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  Borsalardaki Bitcoin Miktarı Düşmeye Başlıyor

Bir Cevap Yazın