1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bir Bitcoin Yatırımcısı Cüzdan Transferinde Yaklaşık 100.000 Dolarlık BTC Kaybetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir Reddit kullanıcısı, yeterince tedbirli davranmayarak şifrelerini kripto cüzdanlarına kaydettikten sonra büyük bir kayıp yaşayarak diğer Bitcoin sahiplerine yönelik bir uyarıda bulundu.

Binance indirim kodu

Onnar kullanıcı adına sahip bir Bitcoin tüccarı, yaptığı tatilde satın aldığı yeni bir bilgisayara bir cüzdanı aktarmaya çalışırken an itibariyle yaklaşık 96.400 dolar değerindeki 2.6 Bitcoin’e (BTC) erişimini kaybettiğini bildirdi. Kullanıcı, parola yöneticisinin özel anahtarlara erişmek için gereken parolayı içerip içermediğini iki kez kontrol etmeden eski sisteminin sürücüsünü biçimlendirmeye kalktığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Hata %100 kullanıcıya ait

Şifre yöneticisine gittiğinde aradığını bulamadığını ifade eden Onnar, bulunabilecek herhangi bir BTC şifresinden bahsedilmediği uyarısıyla karşı karşıya kaldığını ve sonraki 30 dakikayı tekrar tekrar kontrol ederek geçirmesine rağmen şifreye bir türlü ulaşamadığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Reddit kullanıcısı, diski silmeden önce dosyaların şifresinin çözülebileceğini doğrulamadığı için hatanın %100 kendisine ait olduğunu kabul etti. Parolanın parola yöneticisine kopyalandığını ancak otomatik olarak kaydedilmediğini varsaydığını açıklayan Onnar, geçen bir buçuk haftayı kalan tüm disk dosyalarına ve notlarına göz atarak geçirdiğini ve buna rağmen parolayı hiçbir yerde bulamadığını ifade etti.

Pek çok kripto yatırımcısı da benzer tecrübelere yaşıyor

Birçok Reddit kullanıcısı, Onnar’ın durumuna sempati duyan bir tavır sergiledi ve kendi kripto hatalarıyla ilgili deneyimlerini paylaşarak kullanıcıyı teselli etmeye çalıştı. Reddit kullanıcısı notmattdamon1, benzer bir şekilde bir hata yaparak bundan çok daha az bir miktar kaybettiğini ve haftalarca kendine kızdığını söyledi.

Diğerleri ise gelecekte benzer kazaların önlenmesi amacıyla tavsiyelerde bulundu. Bjman22, standardın, bir donanım cüzdanı kullanmak ve şifreyi hem kağıtın hem de metal plakaların üzerine yazmak olduğunu belirterek başlangıç sözcüklerinin çok önemli gerekçelerden ötürü bir bilgisayar dosyasında şifrelenmemesi gerektiğinin altını çizdi.

İlgili Haber:  İnternetin Derinlerinde Gizlenmiş Bir Bitcoin Hazinesi Var

Kripto hataları son dönemlerde maalesef oldukça yaygın hale geldi. Geçtiğimiz yıl Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, cüzdanının pinini şifresiyle karıştırdıktan sonra kripto varlıklarına erişimi kaybettiğini açıklamıştı.

Tatillerden hemen önce bir Chainlink kullanıcısı da tokeni desteklemeyen akıllı bir sözleşmeye yanlışlıkla LINK olarak 50.000 dolar göndermişti. Ancak, kripto topluluğu bir Aavegotchi bağış sayfası aracılığıyla 11.000 dolar toplayıp gönderdikten sonra kullanıcı kayıplarının %20’sini telafi edebildiğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar