2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Bir Chainlink Kullanıcısı 50 Bin Dolarlık Hata Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Noel tatilinden önce akıllı bir sözleşme hatasından dolayı yaklaşık 50.000 dolar kaybeden bir kripto kullanıcısı, kaybın telafi edilmesine yardımcı olmak için kendisine 11.000 dolar bağışlayan kripto topluluğuna teşekkür etti.

Binance indirim kodu

Bu ayın başlarında, Github kullanıcısı dawidkabani13, yanlışlıkla Ethereum blok zincirindeki değişmez bir Aavegotchi (GHST) akıllı sözleşmesine, o sırada yaklaşık 47.000 dolar değerinde 4.005 Chainlink (LINK) gönderdiğini söyledi. Token için operasyonları desteklemediğini hemen fark eden kullanıcı, “hayat tasarrufu” olarak nitelendirdiği bu parasını kurtarmak için kripto topluluğundan her türlü yardımı istedi. Kripto kullanıcısı bu uğurda 1.000 LINK ödül teklif etti ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’e Twitter’da kişisel olarak işlemi tersine çevirip çeviremeyeceğini sordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aavegotchi, Dawid’in tatillerden önce parayı geri almasına yardımcı olmayı amaçlayan bir bağış sayfası oluşturarak olaya yanıt verdi. Pazar günü, projenin kurucu ortağı Jesse Johnson, kripto kullanıcısına Noel Günü’nde 200’den fazla depozitodan kabaca 11.000 dolarlık token gönderdiklerini bildirdi.

Teknik bir çözüm olmamasına rağmen Noel ruhuna uygun bir yardım kuruluşunun, kripto paranın insani yönünü göstermek için harika bir fırsat olabileceğini fark ettiğini açıklayan Johnson, kendisini de benzer bir konumda görebildiğini ve yaptığı eylemin, bu konuda herhangi birine yardımcı olma türünden basit bir gözetim olduğunu söyledi.

Akıllı sözleşmenin yazarı Nick Mudge’a göre kayıp LINK fonları muhtemelen sonsuza kadar Ethereum dünyasında sıkışmış oldu. Dawid’in 11 Aralık’ta hatayı bildirmesinden bu yana token fiyatı kabaca %2.5 düştü ve bugün itibariyle 11.41 dolara ulaştı.

Hatalar neticesinde insanlığın iyi yanları ortaya çıkabiliyor

Akıllı sözleşme hatasını yaptıktan iki gün sonra Dawid, bütün kripto topluluğunun kendisine bu konuda yardımcı olduğunu ve insanların kendisine gerçekten hem zihinsel hem de finansal olarak yardım etmek istediğini ifade etti. Çeşitli şekillerde çok para kaybeden birçok insanla tanıştığını ve insanların utandıkları için bu olaylar hakkında konuşmaktan korktuklarını belirten tüccar, sorunları paylaşmanın değerli olduğuna inandığını ve bu tarz durumlarda büyük çoğunluğun yardım etmek istediğini açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin 29.000 Dolar Seviyesini Geçtikten Sonra Tekrar 28.000'e Düştü

Bazı kripto kullanıcıları yıllar boyunca benzer hatalar yaptıklarını bildirmiş olsa da bunun tamamen kötü bir haber olmadığı belirtildi. Birçok işlemin değişmezliği çoğu zaman fonların kaybedilmesine neden olsa da bazıları insanlığın en iyi yanlarını vurgulamaya yardımcı oldu.

Geçen yıl Nijerya’daki bir kripto eğitimcisi, yanlışlıkla cüzdanına gönderilen ve o zamanlar yaklaşık 80.000 dolar değerinde olan 7.8 Bitcoin (BTC) iade etmişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar