2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Bir Haftada %75 Artan Polkadot Fiyatı 20 Dolara Ulaşabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) bu yıl halihazırda önemli hamleler yapmış olsa da altcoinlerin ona yetiştiği görülüyor. Bitcoin’in fiyatı istikrar kazanmaya başladığında piyasa ortamı altcoinlerin çalışmaya başlaması için daha iyi hale geliyor.

Binance indirim kodu

2021’deki en güçlü oyunculardan biri Polkadot olarak kabul ediliyor çünkü bu kripto para her gün yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini elde etmeyi başarıyor. Polkadot’un fiyatı 2021’de %85 ve son yedi günde %75 artarak XRP’nin piyasa değerini aşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

DOT fiyatı bu ralliden sonra 20 dolara veya daha yüksek seviyelere ulaşabilir

Polkadot’un günlük grafiği, 2020’nin son çeyreği boyunca yuvarlatılmış bir dip yapısını gösteriyor. O zamandan beri 4.55 dolar seviyesinde güzel bir destek/direnç değişimi gerçekleşiyor ve bu da daha fazla yükselişe yol açıyor.

Bu yukarı yönlü devamlılık, 10 dolarlık büyük bir yükseliş ile başlıyor; ardından destek için tutulan talep ve Fibonacci uzantısı kullanılarak yeni seviyeler tanımlanabiliyor.

Grafikler, bu bölgelerden birinin 14.25 ile 14.75 ABD doları olduğunu, ikincisinin ise 16-17 ABD doları aralığı olduğunu gösteriyor.

Şu anda birincil soru, DOT’un mevcut çalışmasını bitirip bitirmediği sorusu oluyor. Durum böyleyken destek/direnç dönüşleri için ilgi alanları 0.35 ile 0.382 ve 0.618 ile 0.65 Fibonacci seviyelerinde bulunuyor.

Bu Fibonacci seviyeleri genellikle bu tür düzeltmelerin potansiyel olarak rotayı tersine çevireceğini tahmin etmek için kullanılıyor. Polkadot’un durumunda bunlar, önceki destek veya direnç seviyelerine, yani 13 dolar ve 10.50 dolar alanlarına büyük ölçüde uyuyor. Yatırımcıların potansiyel dip satın alma fırsatlarını izlemesi gereken yer burası olarak kabul ediliyor.

Polkadot’un bir kez daha ve büyük olasılıkla yalnızca Bitcoin önemli ölçüde düşmeye başladığında düzeleceği düşünülüyor. Aksi takdirde Polkadot ve diğer birçok altcoin şu anda daha fazla yükseliş için iyi bir konumda bulunuyor.

İlgili Haber:  Cardano Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı; Mark Cuban, Dikkatini Cardano'ya Çevirdi

Bununla birlikte bir düzeltmenin meydana gelmesi ve Polkadot’un dibe vurması halinde bir sonraki dürtü hareketi için çizelgelerde yeni ilgi seviyeleri tanımlanabiliyor. Bu durumda Polkadot’un, yılın sonraki bir aşamasında 23-24 dolara ve hatta 32-35 dolara kadar yükselmeye devam edebileceği düşünülüyor.

DOT/BTC kritik direnç bölgesine yaklaşıyor

BTC paritesindeki günlük Polkadot grafiği son günlerde büyük bir artış gösteriyor ancak bu dalgalanmanın önemli bir direnç bölgesine yaklaştığı görülüyor.

Söylemeye gerek olmasa da fiyat direnç bölgesine girerken bir ticarete girilmesi tavsiye edilmiyor.

0.00045000 ile 0.00047000 arasındaki alan, yukarı doğru başka bir ağır dürtü hareketini tetikleyeceği için atılım için kritik bir alan olarak değerlendiriliyor. Bu alanın kırılması ve destek için ters çevrilmesi durumunda devam etme hareketi Polkadot için fiyat keşfine doğru ilerleyebilecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte fiyatın burada büyük olasılıkla yukarı doğru kırılmayacağına inanılıyor. Bu senaryoda tüccarların, 0.00035000 sats bölgesini ve aynı zamanda 0.00031500 ile 0.00032250 bölgesini de izlemesi gerekiyor; bu durumda sağlıklı bir düzeltme mümkün görünüyor.

15 dolarlık destek seviyesi hayati önem taşıyor

2 saatlik grafik yoğun bir yükseliş trendi gösteriyor olsa da bu yükselişin devam etmesi için bazı kritik seviyelerin tutulması gerekiyor.

Bu perspektifte 15 dolarlık bir önceki yüksek seviyenin desteğini sürdürmesi gerekiyor. Bu alan tutarsa, Polkadot için gündemde 20 dolarlık veya daha yüksek bir rallinin gerçekleşmesi söz konusu oluyor.

Destek için 15 dolarlık alanı tutamama ve önemli bir düzeltme ihtimalleri de hâlâ güncel kalıyor. Destek için sonraki alanlar, %30-40’lık bir düzeltme olan 12 dolar ve 10.75 ile 11.25 aralığı olarak belirleniyor.

Ancak Polkadot, 2021’de şimdiye kadarki en büyük dalgalanmalardan biriyle önümüzdeki yıl için çok fazla potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar