1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Bir Kişi, 800.000 Dolar Değerinde Bitcoin Kaybetti: Mağdur, Bitcoin’lerini İki Çocuğun Çaldığını İddia Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bir kişi, İngiltere’deki iki teknoloji meraklısı çocuğun Bitcoin’lerini çaldığını iddia ediyor. Mağdur, çocukların ailelerini mahkemeye veriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2018’de Andrew Schober, o sırada yaklaşık 220.000 Dolar değerinde olan 16 Bitcoin kaybetti.
  • Mağdur, Bitcoinlerin izini İngiltere’ye kadar izini sürdü ve iki çocuğun kötü amaçlı yazılım kullanarak çaldığını iddia etti.
  • Schober, iki çocuğun ebeveynlerini dava etmek istiyor.

Bir adam, 800.000 Dolarlık Bitcoin servetini çaldığı iddia edilen iki çocuğun ebeveynlerine dava açıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoinler Çalındığında 220.000 Dolar Değerinde idi; Şimdi ise 800.000 Dolar Değerinde

Mahkeme belgelerine göre Colorado’da ikamet eden Andrew Schober’in 16 Bitcoin’lik hazinesi, 2018’de bir kötü amaçlı yazılım saldırısı ile çalındı. Bitcoinler, o zaman yaklaşık 220.000 Dolar değerindeydi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mahkeme belgelerine göre Schober, Reddit’ten Benedict Thompson ve Oliver Read adlı iki çocuk tarafından geliştirildiği iddia edilen tehlikeli bir kripto para cüzdanı uygulamasını indirdikten sonra Bitcoinleri ortadan kayboldu.

Belgelere göre Schober, Bitcoinlerin izini sürmek için 10.000 Dolarlık harcama yaptı; ve sonunda, Birleşik Krallık’taki iki çocuğa ulaştı. Hem Thompson hem de Read, İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden birinde bilgisayar bilimi okuyor.

Schober, çocuklara ulaştıktan sonra ebeveynlerine “paranın iade edilmesi” için bir mektup gönderdi. Söz konusu mektupta Schober, “Oğlunuz belli ki çok zeki bir genç adam. Geleceğinin çalınmasını istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mağdur, Dava Açmaya Hazırlanıyor

Ancak bu mektuba hiçbir cevap gelmedi. Şimdi ise Schober, her iki gencin de ebeveynlerini dava ediyor.

Dava haberlerinin duyulmasının ardından ise çocukların ebeveynlerinden yanıt geldi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, üç yıllık zamanaşımı süresinin geçerli olduğu; yani Schober’in artık yasal işlem yapmak için zamanının kalmadığı belirtildi.

Ancak ebeveynler, çocuklarının söz konusu Bitcoin’leri çaldığını inkar etmedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar