26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Bir Kurumsal Firma Daha 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Massachusetts Mutual Life Insurance Co. adlı sigorta firması, 100 milyon dolarlık bitcoin satın aldı.

Binance indirim kodu

Bu yatırım, 30 Eylül itibariyle genel yatırım hesabı yaklaşık 235 milyar dolar olan firma için küçük bir yatırım. Ancak bu, bu sonbaharda yükselen Bitcoin için daha fazla ivme anlamına geliyor. Bitcoin’in fiyatı Kasım ayı sonlarında 19.835$ ile 2017’nin en yüksek seviyesine ulaşmıştı ve şu anda yıllık %150 artışla 18.000$ civarında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MassMutual, bitcoin’i, yönetimi altında yaklaşık 2.3 milyar dolarlık bitcoin ve diğer kripto para birimleri bulunan New York merkezli bir fon yönetimi şirketi NYDIG aracılığıyla satın aldı. MassMutual ayrıca daha önce New York Digital Investment Group olarak bilinen NYDIG’de 5 milyon dolarlık bir azınlık hisse senedi satın almıştı.

1851’de kurulan sigorta şirketi, bitcoin yatırımının yeni fırsatlardan yararlanmak için geniş bir stratejiye dayandığını ve “giderek artan dijital dünyanın büyüyen ekonomik yönüne ölçülü ve anlamlı bir adım atmalarını sağladığını” söyledi.

Ocak 2009’da piyasaya sürülen Bitcoin, bağlantılı ancak bağımsız bilgisayarlardan oluşan bir ağ üzerinde çalışan bir yazılım programıdır. Herhangi iki kişinin banka gibi bir aracı kullanmadan doğrudan değer takasına izin verir.

NYDIG’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ross Stevens, diğer sigorta şirketlerinin de şirketi aracılığıyla Bitcoin satın aldığını söyledi. Sıfıra yakın seyreden faiz oranları ve değer kaybeden dolar, bitcoin’in daha çekici görünmesini sağlıyor.

Bitcoin rallisi, son aylarda Bitcoin yatırımlarını kamuya açıklayan Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi milyarder yatırımcılar ile ivme kazandı.

Pazara giren diğer şirketler arasında, ödeme firması Square Inc., kurumsal hazinesi için Ekim ayında 50 milyon dolarlık bitcoin satın aldı. Cash App kullanıcıları 2018’den beri bitcoin alıp satabiliyorlar.

İlgili Haber:  Bitcoin Ocak 2018'den Bu Yana En Yüksek Seviyesine Ulaşırken Whitepaper da 12. Yaşını Kutluyor

Teknoloji şirketi MicroStrategy Inc., bu yıl yaklaşık 425 milyon dolar yatırım yaparak dijital para biriminin daha da sesli bir savunucusu haline geldi. Şirket Çarşamba günü, bitcoin satın almak için dönüştürülebilir tahvillerini 550 milyon dolardan satışa çıkardı.

Son zamanlarda yenilenen ilgiye rağmen, bitcoin küçük bir pazar olmaya devam ediyor ve bu da kötü şöhretli oynaklığına katkıda bulunuyor. Mart ayında fiyatı, 2020’nin başından itibaren %60’ın üzerinde bir düşüşle 3.867$’a kadar düşmüştü. Bitcoin ayrıca, büyük 2017 çıkışının ardından Ocak 2018’de değerinin yaklaşık %50’sini kaybetmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar