29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

Bir Soruşturma Kapsamında Ele Geçirilen 6.6 Milyon Dolarlık Bitcoin, Kripto Saklama Şirketi Anchorage’a Gidiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Anchorage, Bitcoin’den Zcash’e kadar yaklaşık 60 farklı kripto para için kurumsal saklama hizmeti sunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Federal yetkililer, rutin olarak Bitcoin ve diğer kripto paralara el koymaya devam ediyor.
  • ABD Polis Teşkilatı, fonları yönetmesi için Anchorage ile anlaştı.

ABD Polis Teşkilatı, ele geçirilen kripto varlıkları işlemek için kripto saklama şirketi Anchorage ile 6.6 milyon Doların üzerinde bir sözleşme imzaladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto Para Soruşturmaları

Öncesinde ABD Polis Teşkilatı, kendisi veya Federal Soruşturma Bürosu ve Uyuşturucu Uygulama Ajansı gibi diğer Adalet Bakanlığı kurumları tarafından ele geçirilen milyarlarca Dolar değerinde Bitcoin ve diğer kripto paraları işletmekten sorumluydu. Örneğin geçmişte Ross Ulbricht’in dark web pazarı Silk Road’dan ele geçirilen 144.336 adet kripto para satılmıştı.

Bitcoin ve diğer kripto paraları ele geçirmek, parayı alıp bir çantaya koymaktan çok daha farklıdır. Bunun için bir kişinin cüzdanındaki şifre niteliği taşıyan “özel anahtarı” çözmek gerekir. Federal yetkililer, bir borsa tarafından tutulan özel anahtarlara erişim sağlamak için mahkeme emri verebilir.

Anchorage, ABD’deki İlk Dijital Varlık Bankası Oldu

Son anlaşma ile birlikte Anchorage, artık yalnızca özel anahtarların depolanmasından değil, yeni cüzdanlar oluşturmaktan, blok zinciri çatallarını veya airdrop’larını yönetmekten ve satılacak varlıkları hazırlamaktan da sorumlu olacak.

Anchorage rakibi BitGo, Nisan ayında ABD Polis Teşkilatı’ndan 4.5 milyon Dolarlık benzer bir sözleşme almıştı. Ancak bu sözleşmenin hâlâ yürürlükte olup olmadığına dair kesin bir bilgi paylaşılmadı.

Bir kripto para saklama kuruluşu olarak hizmet vermeye başlayan Anchorage, bu yıl Para Birimi Denetçiliği Ofisi’nden bir bankacılık tüzüğü kazandı ve federal olarak tanınan ilk dijital varlık bankası oldu. Anchorage Digital, Bitcoin, Ethereum, Zcash ve USDC stablecoin de dahil olmak üzere 50’den fazla kripto paranın gözetimini üstleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar