11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

Bir Teknik Analizciye Göre Şu Anda Bitcoin Yerine Ethereum Yatırımı Daha Mantıklı Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları son derece dalgalı gözüküyor.

Binance indirim kodu

Birçok uzman, dijital para birimi dünyasının uzun vadede potansiyelinin çok fazla olduğunu ve temel bir yatırım alanı teşkil ettiğini söylese de, çok sayıda yatırımcı için kripto para fiyatlarının sürekli olarak yukarı aşağı yönde oynama eğilimi korkutucu görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak kısa vadeli yatırım yapmayı tercih eden yatırımcılar için, bu iniş çıkışlar para kazanma fırsatı anlamına geliyor. Teknik analizler yardımıyla momentum hareketlerini tahmin eden yatırımcılar bu sayede en iyi alış ve satış zamanının ne zaman olduğunu kestirebiliyor.

Relative Rotation Graph ya da kısa adıyla RRG’yi oluşturan kıdemli teknik analizci Julius De Kempenaer, bu fiyat tahmin aracını kullanarak çeşitli fiyat tahminlerinde bulundu.

Ethereum’un Performansı Bitcoin’e Göre Pozitif Ayrıştı

Teknik analiz tablolarına bakıldığında, Bitcoin’e göre performansı yukarı yönde olan tek büyük kripto para Ethereum oldu. De Kempenaer’e göre Ethereum fiyatlarında kısa vadede, diğer kripto paralara oranla daha fazla yukarı yönlü hareket görebiliriz.

De Kempenaer, ayrıca sadece Ethereum fiyat yükseliş trendlerine bakarak da Ethereum fiyatları için boğa piyasasına yakın olduğunu söyledi. De Kempenaer’a göre fiyatlar en az 3.000 dolara kadar yükselecek. Ethereum fiyatları daha önce ilk olarak 2.000 dolar daha sonra da 2.500 barajlarını yıkmıştı. Nisan ortalarındaki düzeltme sırasında ise Ethereum fiyatları 2.100 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Ayrıca De Kempenaer’a göre, Ethereum fiyatlarının bir rekor kırdıktan sonra en fazla bir önceki rekoruna kadar düşmesi de aslında boğa piyasasının hakimiyetini gösteriyor. Ethereum yatırımcılarının bazıları yeni rekorlar sırasında karlarını alıp piyasadan çıkarken, bu sırada oluşan alım fırsatını kullanmak isteyen yatırımcılar, Ethereum fiyatlarının önceki rekorunun altına düşmesine fırsat vermeden tekrardan satın alımlar gerçekleştiriyorlar.

İlgili Haber:  Bu Hafta Bitcoin’e Dair Takip Edilmesi Gereken 5 Gelişme

Başka Analizciler de Benzer Tahminlerde Bulunmuştu

Fairlead Strategies şirketinde çalışan diğer bir teknik analizci Katie Stockton da, bu hafta yaptığı açıklamasında, Ethereum fiyatlarındaki yükselen momentumun fiyatları 3.000 doların üzerine taşıyacağını tahmin ettiğini söylemişti.

Ayrıca dünyanın en büyük bankalarından birkaçı da Ethereum’a olan ilgilerini duyurmuştu. Bu da Ethereum için daha geniş kapsamlı bir kurumsal adaptasyon sağlarken Ethereum’da halihazırda var olan yüksek boğa piyasası hakimiyetini daha da arttırabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar