20 Mayıs 2022, Cuma
12.3 C
İstanbul

Bir Uniswap Tüccarı, 120 Dolarlık İşlem İçin 9.500 Dolar Harcadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Beceriksiz bir tüccar, merkezi olmayan bir borsa (DEX) platformu olan Uniswap’te 120 dolarlık bir işlem gerçekleştirmek için istemeden 9.500 dolar ücret ödediğini ve hayatını mahvettiğini iddia etti.

Binance indirim kodu

ProudBitcoiner ismiyle Reddit kullancısı olan tüccar, dün itibariyle MetaMask cüzdanında “Gaz Limiti” ve “Gaz Fiyatı” giriş kutularını karıştırdıktan sonra tek bir işlem için yanlışlıkla 23.5172 Ether (ETH) ödediğini bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Metamask’ın önceki işleminde Gaz Limiti alanını doğru miktarla doldurmadığını ve bu işlemin başarısız olduğunu belirten tüccar, bu yüzden bunu bir sonraki işlemde manuel olarak değiştirmeye karar verdiğini ancak Gaz Limiti girdi alanına 200.000 yazmak yerine Benzin Fiyatı girdi alanına yazdığını ve bu nedenle de bu işlem için 200.000 GWEI ödeyip hayatını mahvettiğini açıkladı.

Uniswap, ERC-20 tokenleri için gözetim dışı bir borsa olarak hareket ettiği için alım satımlar doğrudan bir kullanıcının cüzdanı üzerinden yürütülüyor ve bir işlem için ödemek istenilen gaz fiyatlarının manuel olarak ayarlanmasına olanak tanınıyor.

Kullanıcı ayrıca yakın zamanda MetaMask sürüm 8.1.2’yi indirdiğini ve daha önce Gaz Sınırı alanının doldurulmasıyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadığını belirtti.

Bu hata için pek çok farklı gerekçe sunuluyor

Başka bir Reddit kullanıcısı olan Mcgillby ise MetaMask’ın, girilen Gaz Fiyatı miktarının, cüzdan tarafından hesaplanan tahmini fiyatı önemli ölçüde aştığında kullanıcıları bir işlemi onaylamaya zorlayan önlemler getirdiğini öne sürdü.

“Bir sonraki bloğa dahil edilmesi gereken miktarı önemli bir miktarda aşıyorsun” gibi bir uyarının verildiğini ve bu konuda onay verilmesinin istendiğini belirten Mcgillby, Metamask’ın hali hazırda önerilen gaz fiyatını otomatik olarak hesapladığını ve bu nedenle de birisi önerilen gaz fiyatını büyük bir farkla aşarsa fazladan bir onay alamayacakları için bu konuda yapılacak herhangi bir şey göremediğini söyledi.

İlgili Haber:  Aynı Fiyat, Farklı Bitcoin: Temeller 2017'den Bu Yana Nasıl Değişti?

Haziran ayında yaklaşık 130 dolar değerinde Ether’i transfer etmek için 2.6 milyon dolar harcayan başka iki gizemli işlem de kripto para camiasında büyük yankı uyandırmıştı. Analistler, bu konuya açıklama getirebilmek için yaşanan hadisenin kara para aklama botundaki olası bir hatadan kaynaklandığı ya da eski bir çalışandan intikam alınmak istendiği veya basit insan hatası olduğu gibi çeşitli gerekçeler sundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar