9 Ağustos 2022, Salı
26.6 C
İstanbul

Bu Üniversite, Bitcoin ve Ethereum Ödemesi Kabul Etmeye Başlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockchain ve Dijital Varlıklar Ekonomisi” adlı online bir Wharton dersine kaydolan öğrenciler, Bitcoin veya Ethereum ile ödeme yapabilirler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Pensilvanya Üniversitesi’ne bağlı Wharton İşletme Okulu, öğrencilerden Bitcoin veya Ethereum ile ödeme almaya başlıyor.
  • Ödeme seçeneği Coinbase Commerce temelinde sunuluyor.
  • Kripto ödeme seçeneğinin şimdilik tek bir dersle sınırlı olacağı belirtiliyor.

Pensilvanya Üniversitesi’ne bağlı Wharton İşletme Okulu, blok zinciri ile ilgili bir “yönetici eğitim programı” başlatıyor. Program kapsamında öğrencilerin Bitcoin veya Ethereum ile ödeme yapmasına izin verilecek.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Ethereum veya USDC Stabil Koin ile Ödeme Yapılabilecek

Bugünden itibaren öğrenciler, PayPal veya farklı kredi kartlarını da içeren bir ödeme menüsünden kripto parayı da seçebilecekler. Bu seçeneği tercih edenler Bitcoin, Ethereum veya USDC stabil koin kullanarak ödeme yapabilecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Wharton, ödeme sürecini gerçekleştirmek için Coinbase Commerce ile birlikte çalışacak. Coinbase, söz konusu hizmeti kullanmak isteyenlerden %1 ücret alıyor; ancak okul, öğrencilerden böyle bir ücret alınmayacağını duyurdu.

Yakın Gelecekte Diğer Okullar da Kripto Para Ödeme Seçeneği Başlatabilir

Kripto para ödeme seçeneği, şimdilik sadece “Blockchain ve Dijital Varlıklar Ekonomisi” dersini alan öğrencilere sunulacak. Ancak kripto para ödeme seçeneğinin gelecekte Wharton İşletme Okulu genelinde ve ABD’deki diğer büyük üniversitelerde de benimsenmesi muhtemel görünüyor.

Bu arada Pensilvanya Üniversitesi, BTC’ye yabancı değil. Üniversite, bu yılın başlarında “anonim” bir kişiden 5 milyon Dolar değerinde BTC bağışı aldığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar