9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bu Üniversite, Bitcoin ve Ethereum Ödemesi Kabul Etmeye Başlıyor

Önemli Gelişmeler

Blockchain ve Dijital Varlıklar Ekonomisi” adlı online bir Wharton dersine kaydolan öğrenciler, Bitcoin veya Ethereum ile ödeme yapabilirler.

blank

Haberin Özeti

  • Pensilvanya Üniversitesi’ne bağlı Wharton İşletme Okulu, öğrencilerden Bitcoin veya Ethereum ile ödeme almaya başlıyor.
  • Ödeme seçeneği Coinbase Commerce temelinde sunuluyor.
  • Kripto ödeme seçeneğinin şimdilik tek bir dersle sınırlı olacağı belirtiliyor.

Pensilvanya Üniversitesi’ne bağlı Wharton İşletme Okulu, blok zinciri ile ilgili bir “yönetici eğitim programı” başlatıyor. Program kapsamında öğrencilerin Bitcoin veya Ethereum ile ödeme yapmasına izin verilecek.

blank

Bitcoin, Ethereum veya USDC Stabil Koin ile Ödeme Yapılabilecek

Bugünden itibaren öğrenciler, PayPal veya farklı kredi kartlarını da içeren bir ödeme menüsünden kripto parayı da seçebilecekler. Bu seçeneği tercih edenler Bitcoin, Ethereum veya USDC stabil koin kullanarak ödeme yapabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Wharton, ödeme sürecini gerçekleştirmek için Coinbase Commerce ile birlikte çalışacak. Coinbase, söz konusu hizmeti kullanmak isteyenlerden %1 ücret alıyor; ancak okul, öğrencilerden böyle bir ücret alınmayacağını duyurdu.

Yakın Gelecekte Diğer Okullar da Kripto Para Ödeme Seçeneği Başlatabilir

Kripto para ödeme seçeneği, şimdilik sadece “Blockchain ve Dijital Varlıklar Ekonomisi” dersini alan öğrencilere sunulacak. Ancak kripto para ödeme seçeneğinin gelecekte Wharton İşletme Okulu genelinde ve ABD’deki diğer büyük üniversitelerde de benimsenmesi muhtemel görünüyor.

Bu arada Pensilvanya Üniversitesi, BTC’ye yabancı değil. Üniversite, bu yılın başlarında “anonim” bir kişiden 5 milyon Dolar değerinde BTC bağışı aldığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  AXA Sigorta İsviçre Bitcoin ile Ödemeleri Kabul Edecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend