Bir Uzmana Göre Bitcoin Rallisinin Sonu Yakın Olabilir

BK Asset Management şirketinin foreks departmanında genel müdür olarak çalışan Boris Schlossberg’e göre bu Bitcoin rallisi gereğinden fazla uzun sürdü ve yokuş aşağı dönme zamanı yaklaşmış olabilir.

Schlossberg’in bu hafta yaptığı açıklamalara göre CME Grubu’nun mikro Bitcoin vadeli işlemleri hayata geçireceği açıklaması da Bitcoin piyasasının zirve noktasında olduğunun bir göstergesi olabilir.

Schlossberg açıklamalarının devamında şöyle dedi: “2017 yılında, en son vadeli işlemler ile ilgili bir duyuru yapıldığında Bitcoin piyasası zirveyi görmüştü. Büyük şirketlerin Bitcoin’i yavaş yavaş benimsemeleri bir aldatmacadan ibaret olabilir.”

Tesla Mart ayında yaptığı açıklamada elektrikli otomobil satışlarında Bitcoin ile ödeme alacağını açıklamıştı. PayPal’ın Salı günü yaptığı açıklamada ise ABD’de yaşayan müşterilerinin dünya üzerindeki milyonlarca satıcıdan ürün alırken kripto paralarını kullanabileceğini duyurmuştu.

“Bitcoin’in Volalitesi Para Birimi Olarak Kullanılmasına Engel”

Schlossberg yorumlarına şöyle devam etti: “Haftalık %20 volalitesi olan herhangi bir yatırım aracının para birimi olarak kullanılabileceğini düşünmüyorum. Ve kendi düşünceme göre Bitcoin ile yapılacak işlemlerin hacmi normal para birimlerinin işlem hacimlerine kıyasla katbekat daha düşük seviyede kalacak. Bence kripto dünyasındaki bu ralli havası gereğinden çok daha fazla sürdü. Orta vadede zirve noktasına çok çok yakın olabiliriz. Hiç değilse ufak bir düzeltme kesinlikle gerekli görünüyor.

Schlossberg gibi düşünen analizcilerin sayısı hiç az değil. Bu uzmanlara göre dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin zirve noktasına epey yaklaştı. Bitcoin geçtiğimiz yıldan bu yana %775 değer kazanmıştı ve şu anda 58.900 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Glassnode’dan kripto analiz uzmanlarına göre Mart ayında gerçekleşen, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarından kısa vadeli yatırımcılara akan varlık transferleri, Bitcoin’in boğa piyasasının ikinci aşamasına girdiğini gösterebilir.

  Bitcoin 60.000 Dolar Seviyelerine Yakın Bir Destek Mi Oluşturuyor?

Kurumsal Benimsemeler ile İlgili İyimser Tablo Çizenler de Bulunuyor

Ancak milyarder Mike Novogratz ise Çarşamba günü yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’e karşı artan kurumsal ilginin, Bitcoin’in toplam piyasa değerinin altının toplam piyasa değerini geçmesini sağlayabileceğini düşündüğünü söylemişti. Açıklamalarının devamında kripto paraların Wall Street şirketleri tarafından bu kadar hızlı bir şekilde benimsenmesi karşısında uğradığı şoku tarif etmişti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın