Bir Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin 5 Yıl İçerisinde 250.000 Dolara Ulaşacak

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Morgan Creek Capital Management başkanı Mark Yusko yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde altının piyasa değerine yaklaşmasıyla beraber 250.000 dolar seviyesine ulaşabileceğini söyledi.

blank

Yusko’ya göre, yatırımcılar Bitcoin’in asıl yeteneklerini küçümsüyorlar ve aslında Bitcoin bir değer belirtecinden çok daha fazlasını temsil ediyor.

Yusko açıklamalarını şöyle devam ettirdi: “Bu ağ adaptasyonu ve kullanımın artmasıyla ilgili bir durum. Bitcoin aslında bir ağ ve ağların üstel bir şekilde büyüdüğünü biliyoruz. Bitcoin’in büyümesi ise tarihteki en büyük büyüme olarak kayda geçti. Büyük teknoloji şirketleri Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Alphabet’in bu seviyeye kadar büyümesi bile 15-20 yıl almıştı.”

Bitcoin ise 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşması yalnızca 12 yıl sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

“Bitcoin İlk Etapta 250.000 Dolar, Ardından ise 500.000 Dolar Seviyelerine Kadar Tırmanabilir”

Yusko’ya göre, Bitcoin’in altının piyasa değerine ulaşması durumunda, bir Bitcoin’in değeri yaklaşık 250.000 dolar olacak: “Bitcoin dijital altın olarak tanımlanıyor ve piyasa değeri olarak altının piyasa değeri olan 4 trilyon dolara ulaştığı zaman da bir Bitcoin 250.000 dolardan satılacak. Eğer piyasalarda bulunan takı, külçe ve altın paraları da hesaba katarsak Bitcoin’in piyasa değeri 8 trilyon dolara ulaşarak bir Bitcoin’in fiyatını 500.000 dolara tırmandırabilir.”

Kripto paralar ile ilgili olumlu açıklamalarıyla tanınan Mike Novogratz, daha önce büyük kurumsal firmalardan Bitcoin’e akacak olan parayla birlikte, Bitcoin’in altının piyasa değerini aşacağını öngördüğünü söylemişti.

Bitcoin Dominansı Son Yılların En Düşük Seviyesine İndi

Geçtiğimiz ay boyunca, Bitcoin’in toplam kripto paralar arasındaki Pazar payı, Ethereum ve Dogecoin gibi altcoinlerde yaşanan yükselişler ile beraber, %55 seviyesinden %35’lere kadar gerilemişti. Ayrıca çevre standartlarına daha çok dikkat edilmeye başlanmasıyla beraber, Bitcoin blockchain’inin yatırımcılar arasındaki çekiciliği azalmış ve dikkatler Ethereum blockchain’inin üstünde odaklanmıştı.

Yusko’ya göre: “İnsanların kaçırdığı nokta, aslında bu yaşananların aslında işlem güçlerindeki teknolojik devrimin kalıcı olacağıdır. Bu biraz da internetin çalışma prensibine benziyor. Blockchain teknolojisi, internetteki değer depolaması için kullanılacak işlem ağının en temel altyapısını oluşturuyor. Bu tür protokoller yaşamaya devam edecek ancak Dogecoin ve buna benzer binlerce kripto para eninde sonunda ömrünü dolduracak.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend