9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bir Yatırımcı Grubu Son Aylarda 24.5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Önemli Gelişmeler

Chainalysis’in baş ekonomisti, büyük bir yatırımcı grubunun son birkaç ayda önemli miktarlarda Bitcoin satın aldığını iddia ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell’e göre, bir grup yatırımcı son aylarda önemli miktarda Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi.
  • Gradwell, 1200 civarında yatırımcının Bitcoin 54.500 Dolar fiyatında iken 24.5 milyar Dolarlık satın alım yaptığını belirtti.
  • Gradwell’e göre bu yatırımcıların her biri 100 ila 1000 arasında Bitcoin tokenini elinde tutuyor.

Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell dün haftalık piyasa raporunda 1000’den fazla varlıklı yatırımcının son üç ayda büyük miktarda Bitcoin satın aldığını belirtti.

blank

1200 Yatırımcı 450.000 Bitcoin Satın Aldı

Raporda Gradwell, Bitcoin’in satın alındığı ve tutulduğu fiyatları analiz etmek için blockchain verilerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Gradwell, Bitcoin’in yaklaşık 54.500 Dolar değerinde olduğu zaman, 1.200 yatırımcıdan oluşan bir grubun 450.000 Bitcoin’i toplam 24.5 milyar Dolara satın aldığını kaydetti. Gradwell, bu zengin yatırımcıların her birinin 100 ila 1.000 Bitcoin arasında bir token tuttuğunu sözlerine ekledi.

Bir Bitcoin Balinası 1.3 Milyar Dolarlık Satın Alım Gerçekleştirdi

Gradwell, yayınladığı grafikte ayrıca Bitcoin balinalarının diğer önemli alım hareketlerini de paylaştı. 55.800 Dolar fiyatından bir yatırımcı 1.3 milyar Dolar değerinde 229.000 Bitcoin satın aldı. Gradwell, bu Bitcoin’in bir kripto borsasında tutulduğunu kaydetti; ki borsalarda tutulan Bitcoin genellikle bir gün satılmak üzere oradadır.

Chainalysis ekonomisti ayrıca, “Fiyat, ortalama satın alma maliyetlerine gerilediğinde daha fazla satın alma beklerdim.” diye ekledi.

Bununla birlikte, Bitcoin dün gece 50.000 Dolar seviyesinin altına düştü ve şimdiye kadar oradan çıkmakta bir hayli zorlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 18.500 Doların Üzerine Çıkınca Boğalar Kontrolü Geri Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend