9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bireysel Yatırımcılar Yüklü Miktarda Ethereum Satın Almaya Devam Ediyor!

Önemli Gelişmeler

Ethereum (ETH)’un kullanıcılar tarafından adaptasyonu hızla büyümeye devam ediyor ve bu büyüme ETH’nin son fiyat düşüşünden de hiç etkilenmemişe benziyor.

blank

Bünyesinde 0.01 ile 1 Ethereum Bulunan Cüzdan Sayısı Fiyat Düşüşüne Rağmen 6.2 Milyon Arttı

Yılın başından bu yana, içerisinde 0.01 ila 1 Ethereum bulunan kripto para cüzdanlarının sayısı etkileyici bir şekilde 6.2 milyon adet arttı.

blank

CoinMetrics konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Likidasyon olayları fiyat üzerinde çok büyük etkilere sahipken kripto paraların temel özelliklerini değiştiremiyor. Ethereum, yılın başından bu yana 0.01 ila 1 ETH bulunan cüzdan sayısını 6.2 milyon arttırdı. ETH için kullanıcı adaptasyonu hızla büyüyor ve fiyat düşüşlerinden de belirgin ölçüde etkilenmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

coinmetrics

Bununla birlikte, son zamanlarda yaşanan ETH likidasyonları fiyat üzerine negatif bir etkide bulunsa da coinin temel özellikleri güçlü kalmayı sürdürüyor. Bununla birlikte, doğrulayıcı hesaplar Ethereum 2.0 sözleşmesine ETH yatırmaya da devam ediyor. Söz konusu sözleşmedeki toplam kilitli değer miktarı, tüm zamanların en yükseğine çıkarak 7.534.146 coine tırmandı.

Yakımların Artmasındaki Ana Etken, NFT ve DeFi Alanında Yaşanan Büyük Patlamalar Oldu

Ağa bir tür ücret yakma mekanizması ekleyen Ethereum’un yeni ücret sistemi, ağ üzerinde artan yük ve artan temel ücret ile birlikte her geçen gün yükseliyor. Bununla birlikte son 24 saatte yakılan Ethereum miktarı 35 milyon dolara çıkarak bu güne kadar bir günde yakılan coin miktarında bir rekor kırılmış oldu.

Ağ üzerindeki yüksek yakma hacimleri, kaçınılmaz bir şekilde ağ üzerinde deflasyon bloklarının oluşmasına neden oldu. Bu durum öyle bir noktaya geldi ki, madenden çıkarılan ETH miktarı, yakılan miktarın altına indi. Durumu ekonomik olarak değerlendirmek gerekirse, deflasyon özelliği, baskın bir şekilde EIP-1559 güncellemesi öncesinde yüksek miktarlarda Ethereum depolayan uzun vadeli ve orta vadeli yatırımcılara yarayacak.

İlgili Haber:  Ethereum Adres Sayısında Rekor Kırıldı

Analizciler daha önceki tahminlerinde Ethereum’un yılın sonuna doğru bir deflasyon özelliği kazanacağını düşünüyorlardı. Ethereum yatırımcılarını sevindirecek şekilde, çok sayıda NFT projeinin hayata geçmesi ve ağdaki genel tıkanmalar ile birlikte ETH ağı şu anki durumuna evrildi. Uzmanlara göre NFT hacimlerinin azalması durumunda, temel ücret ve yakım oranları da eski seviyelerine geri dönebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend