26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Birleşik Krallık Düzenleyicisinden Binance ile İlgili Yeni Açıklama: Binance Bilgi Vermeyi Reddetti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

İngiltere’nin finansal hizmetler düzenleyicisi FCA, kripto borsası Binance’in temel bilgileri vermeyi reddettiğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FCA, Binance Markets Limited’in düzenleyiciye temel bilgileri vermeyi reddettiğini söyledi.
  • FCA, Haziran ayında Binance’nin Birleşik Krallık faaliyetleri hakkında bir tüketici uyarısı yayınlamıştı.

İngiltere’nin finansal hizmetler düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto borsası Binance’in işi hakkında temel bilgileri vermeyi reddettiğini ve Binance Markets Limited’in (Binance’in Birleşik Krallık kuruluşu) bu nedenle “etkili bir şekilde denetlenemeyeceğini” açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bunun üzerine FCA, firmanın İngiltere müşterilerinin ürünleri satın almak için hangi yolları kullanabileceğini açıklamayı ve Binance web sitesi binance.com’un arkasındaki tüzel kişiliği tanımlamayı reddettiğini ekledi.

FCA’nın 25 Haziran 2021 tarihli bir açıklaması da Binance firmasının bilgi sağlama konusundaki bariz isteksizliğinden duyduğu hayal kırıklığının altını çiziyordu.

Binance Markets Limited Nedir?

BML, 13 Nisan 2018’den bu yana yetkili bir yatırım firması olan EddieUK olarak biliniyordu.

Binance, firmayı Mayıs 2020’de satın aldı; ve daha da önemlisi, Binance Group’un bir parçasını oluşturan firmadan önce EddieUK tarafından sahip olunan izinleri de devraldı.

FCA’ya göre, firma müşterilere düzenlenmiş faaliyetler sunma niyetini belirtti, ancak FCA’nın 26 Haziran’daki “tüketici uyarısı” sırasında böyle bir başvuru yapılmamıştı.

Binance, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık müşterileri için bir borsa olarak tasarlanan Binance.UK’yi “yönetmek” için satın alındığını söyledi.

FCA ile Görüşmeler Devam Ediyor

Binance sözcüsü, “FCA tarafından belirtildiği gibi, Binance Markets Limited, gereksinimlerinin tüm yönlerine tam olarak uymuştur. Mevcut olabilecek tüm önemli sorunları çözmek için FCA ile ilişki kurmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Borsa CEO’su Changpeng Zhao da FCA’nın BML hakkında güncellenmiş tüketici uyarısına atıfta bulunarak, “Binance Markets Limited, gerekliliklerin tüm yönlerine uyum gösterdi.” diye yazdı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar