Birleşik Krallık’ta 16.000 Bitcoin ATM’si Hizmet Vermeye Başlıyor

Kripto para şirketi BitcoinPoint, ATM operatörü Cashzone ile bir anlaşma yaparak Bitcoin sahiplerinin Birleşik Krallık’taki 16.000 ATM’den para çekmesine olanak tanıyor.

Haberin Özeti

  • Bitcoin sahipleri artık Birleşik Krallık’taki 16.000 ATM’den para çekebilir.
  • Kripto para şirketi BitcoinPoint, Bitcoin’in genel olarak benimsenmesini hızlandırmak amacıyla ATM operatörü Cashzone ile bir anlaşma yaptı.
  • Küresel olarak, özel Bitcoin ATM’leri yükselişte ve rakam bu yılın Eylül ayında 10.000’e ulaştı.

Birleşik Krallık’taki yaklaşık 16.000 ATM, kripto şirketi BitcoinPoint ile ATM operatörü Cashzone arasındaki bir anlaşma sayesinde Bitcoin sahiplerine kripto paraları ile işlem yapma olanağı sunuyor.

BitcoinPoint ve Cashzone arasındaki ortaklık, Bitcoin sahiplerinin Birleşik Krallık’ta bulunan Cashzone ATM’lerinde kripto para birimlerini nakde çevirmesini sağlayacak.

BitcoinPoint CEO’su Benoit Marzouk, bu hareketin ana tüketiciler arasında Bitcoin’e erişimi artıracağını açıkladı. Yayınlanan açıklamada, “Bir kripto borsasına kaydolmak, teknoloji meraklısı olmayan kişiler için karmaşık bir süreç olabileceğinden, Bitcoin ATM’lerinin kıtlığı Bitcoin’in erişilebilirliğini sorunlu hale getirdi.” ifadesi yer aldı.

Cashzone ATM’lerinin Bitcoin tesisini kullanmak için, kullanıcıların BitcoinPoint web sitesine kaydolmaları, çekmek istedikleri tutarı girmeleri, bir QR kodu taraması yapmaları ve SMS ile alınacak PIN kodunu sisteme girmeleri gerekiyor.

Bitcoin ATM’leri Dünya Çapında Yayılıyor

Özel Bitcoin ATM’leri dünya çapında yayılmaya başladı. Bu yılın Eylül ayında, toplam Bitcoin ATM’leri veya BATM’lerin sayısı 10.000’e ulaştı. Dünya çapındaki tesisler, bir önceki yıla göre %167 arttı. Sadece Kasım ayında 1000’in üzerinde Bitcoin ATM’si hizmete girdi. Dahası, CoinATMRadar gibi web siteleri artık kullanıcıların kendilerine en yakın Bitcoin ATM’sini bulmalarına imkan veriyor.

Bitcoin İçin 2020 Yılı Oldukça Güzel Sonlanıyor

Haberler, Bitcoin için 2020’ye güçlü bir veda anlamına geliyor. Kısa bir süre önce kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

  İngiltere, Büyük Britanya ve Birleşik Krallık Arasındaki Fark

Genel olarak Bitcoin, yıla yaklaşık 7.200 Dolardan başlamıştı. Bu da yalnızca 2020 senesi içinde yaşanan %230’luk bir fiyat artışı anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın