30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerini Aştı – Yüzde 20’lik Yükseliş Kapıda mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Coin Market Cap verilerine göre, geçtiğimiz haftadan bu yana %34’lük bir yükseliş dalgası yaşayan Bitcoin, 10 Mayıs’tan bu yana ilk kez 1 trilyon dolar piyasa değerini aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatındaki bu yükseliş, ABD Hazine Bakanlığı’nın 18 Ekim’de nakit ve diğer parasal kaynaklarının bitmesinden önce ABD Kongre’sinin ülkenin borç limitini yükseltememe ihtimalinin sonucunda gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Bu tür bir ekonomik felaketin yaşanma ihtimali, aslında bakılırsa, Washington’daki yöneticilerin kararlarından etkilenmemek üzere yaratılmış merkezsiz bir para birimi olan Bitcoin’in de temel prensiplerinden birini haklı çıkarıyor. Fed başkanı, ABD’de kripto paraları yasaklamayı düşünmediklerini açıklamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Analistin Öngördüğü Bitcoin Fiyatı Direnci Aşıldı

Bitcoin, Çarşamba günü yaşadığı ralli ile birlikte %8’in üstünde tırmanış sergileyerek 1 trilyon dolar toplam piyasa değerini aşmayı başardı. Dünyanın en büyük kripto parası böylelikle, Fairlead Strategies’in teknik analisti Katie Stockton tarafından yakından takip edilen, kritik bir seviye olan 52.900 doları da aşmış oldu.

Analiste göre Bitcoin fiyatı bu seviyenin üzerinde en az iki gün art arda kapanış yapmayı başarırsa, kripto para için Nisan ayında görülen, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 65.000 doların tekrardan test edilmesi için her şey hazır olabilir. Bu senaryoda BTC, bu yazının yazıldığı anlardaki seviyesinden %20 değer kazanmış olacaktır.

Analist, BTC’nin 52.900 dolar barajını aşmadan önce Salı günü yaptığı açıklamasında düşüncelerini şöyle dile getirmişti: “Kısa vadeli aşırı alım koşullarının, 52.900 dolar civarındaki küçük direnç seviyesinin kırılmasına yetecek kadar sürmesini bekliyoruz. Bu direnç noktasının üstüne herhangi bir çıkış durumunda ise Bitcoin’in rekor seviyesi olan yaklaşık 65.000 dolar tekrardan hedeflenecektir. Ve şu anda, kısa, orta ve uzun vadeli tüm momentum göstergelerinin Salı günü itibariyle pozitif bölgede olmasıyla birlikte, momentumun BTC’nin yanında olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haber:  S&P Dow Jones, Bitcoin ve Ethereum Endekslerini Piyasaya Sürüyor

Stockton, kısa vadede destek seviyelerinin test edileceğini düşünmese de, ünlü analistin açıklamalarına göre, muhtemel ilk destek noktası 46.700 dolar civarında yer alabilir. Bu senaryoda BTC, bu yazının yazıldığı anlardaki fiyatından %15 değer kaybetmiş olacaktır.

BTC’nin yaşadığı bu son yükselişin, ABD hükümetinin yeni bir finansal kriz ile karşı karşıya olması dolayısıyla yaşandığı düşünülüyor. Nakit kaynağı giderek azalan ABD Hazine Departmanı, 18 Ekim’den önce borç limitini arttıramazsa sıkıntılı bir süreç başlayabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar