12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin %10 Değer Kaybetti; Kripto Para Piyasasından 300 Milyar Dolar Buhar Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

Bugün kripto para piyasasındaki tüm göstergeler kırmızı renkte…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasası, son 24 saat içinde yaklaşık %10’luk bir düşüş yaşadı.
  • Bitcoin, geçen hafta elde ettiği tüm kazançları kaybederken; Ethereum ve Solana, son yedi gün verilerine göre hâlâ yeşil renkte seyrediyor.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Bitcoin ve kripto para piyasasının toplamı son 24 saatte %10 oranında değer kaybetti. Kripto piyasasının toplam değeri 2.4 trilyon Dolardan 2.1 trilyon Dolara düşerken; Bitcoin’in piyasa değeri de 1 trilyon Doların altına geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Bugünkü düzeltme, 30 Ağustos’tan 6 Eylül’e kadar toplam piyasa değerinde %16’lık bir artış yaratan bir haftalık istikrarlı kazançların ardından geldi.

Öte yandan bugün itibariyle, Solana haftalık %38 ve Ethereum da %2 oranında kazanç durumunda kalmayı başardı. Ancak lider kripto para Bitcoin, geçen haftaki tüm kazanımlarını kaybetti.

Piyasa duyarlılığındaki ani değişim, El Salvador’un bugün gerçekleşen Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmesiyle ilgili bir “söylentiyi al, haberi sat” durumuna atfedilebilir. Bitcoin’in fiyatı, bu beklentisi ile hafta sonu boyunca tırmanmaya devam etti; ve Mayıs ayındaki piyasa çöküşünden bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı.

Ancak bugün Bitcoin çöküyor ve piyasanın çoğunu da beraberinde götürüyor. Bitcoin şu anda 46.303 Dolar fiyatında seyrediyor.

Altcoin Piyasası da Derin Bir Çöküş Yaşıyor

İkinci en büyük kripto para Ethereum ise son 24 saat içinde değerinin %16’sını kaybederek şu anki fiyatı olan 3.311 Dolara geriledi. Ethereum, yalnızca saatler önce 4.000 Dolar seviyesine erişmek için mücadele veriyordu.

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi Cardano (ADA) ise son 24 saatte %20 oranında düştü. ADA, şu anda 2.27 Dolarlık bir fiyatta seyrediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Şimdiye Kadarki En Yüksek Üç Haftalık Serisini Yaşadı

Bununla birlikte, ilk 10’daki diğer kripto paralar son 24 saat içinde daha keskin düşüşler gördü. Binance Coin (BNB) %23 düşüşle 385 Dolara, Dogecoin %23 düşüşle 0.24 Dolara ve Polkadot %25 düşüşle 26 Dolara geriledi.

Bugün piyasada neredeyse tamamen kırmızı; ancak bu düzeltmenin ne kadar süreceğini ve ne kadar “derine” ineceğini bekleyip göreceğiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar