Kripto alan üç büyük şirket bir trend haline geldi

Forbes, 10 milyar dolarlık Stone Ridge Varlık Yöneticisinin bitcoin’i firmanın “birincil hazine rezerv varlığı” yapmak için 100 milyon dolar değerinde alım yaptığını paylaşmıştı. Bu duyuru, MicroStrategy’den (425 milyon dolar) ve Square’den (50 milyon dolar) mali rezervlerinin bir kısmını orijinal kripto para birimine dönüştüren son haberleri takip ediyor.

Ayrıca, Stone Ridge, bitcoini bir yan kuruluş olan New York Digital Investment Group (NYDIG) ile depolayacak ve kısa süre önce Fintech Collective tarafından yönetilen 50 milyon dolarlık büyüme özsermayesi fon toplamasını Bessemer Ventures ve Ribbit Capital’in de katılımıyla 100 milyon dolara çıkaracak .

Bitcoin 11.000 $ seviyesini geçerek kayıplarını geri aldı

Belki de büyük şirketlerin Bitcoin’e dalmasının ardından, yukarı yönlü bir yörüngeyi yeniden kazanmak için haftalarca süren yatay eğri kırıldı. Bu büyümeyi yönlendiren diğer temel faktörler arasında, yaklaşan seçimlerden kaynaklanan belirsizlik korkusu, Avrupa ve diğer önemli coğrafi bölgelerde Covid-19’un yeniden canlanmasının ekonomik toparlanmayı yavaşlatacağı endişeleri yer alıyor.

Bazı teknik analistler, Bitcoin’in 11.200 dolarlık bir direnç bariyerini aşmasından bu yana, Bitcoin fiyatını orta vadede yaklaşık 12.400 dolarlık Ağustos’un en yüksek seviyelerine doğru itmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

Kurumsal Blockchain 5 yaşında

Kurumsal blok zincirinin geliştirilmesi bazen yavaş görünebilir. Ancak bunun nedeni, tek seferlik bir temel altyapı inşasına çok fazla zaman ve enerji harcanmış olmasıdır. Bir kez yapılan, ancak gelecekte birçok kez fayda sağlayacağımız maliyetler olarak düşünebiliriz. Örneğin, İtalyan Bankacılık Birliği (ABI) tarafından yönetilen ve Corda üzerine inşa edilen yakın zamanda geliştirilen Spunta Banca DLT platformu, İtalya’daki bankalar arası işlemler için mutabakat sürecinin yerini alıyor ve üretimde 100’den fazla bankaya sahip. Önümüzdeki beş yıl içinde neler olacağını görmek çok heyecan verici.

İlgili Haber:  Coinbase Bitcoin'in Yükselişini Kaldıramıyor mu?

Soğuk Savaş demek doğru olmaz

İki ülke arasında gerilim kesinlikle artarken, Çin ve ABD parasal üstünlük için Soğuk Savaş’a dahil değiller. Gerçekte, Çin’in çabaları, etkinliği görevdeki güç tarafından tam olarak takdir edilemeyen geleneksel olmayan taktikler ve silahlar kullandığı bir isyana benziyor. Bu durumda, Çin’in fintech’teki üstünlüğü ve yakında çıkacak olan egemen dijital para birimi tam da böyle silahlardır.

Yatırımcıların portföylerindeki doların ve diğer geleneksel güvenli liman varlıklarının gelecekteki faydasını tahmin edebilmeleri için Çin’in eylemlerini ve başarılarını değerlendirmek için uygun bir çerçeve kullanmak önemlidir.

DOJ ve IRS kriptoya odaklanıyor

Adalet Bakanlığı kısa süre önce Başsavcı’nın Siber Dijital Görev Gücü’nün bir parçası olarak “Kripto Para Birimi Uygulama Çerçevesi” olarak hizmet veren bir rapor yayınladı. Ayrıntılı rapor, düşüncesine önemli ölçüde ışık tutan birkaç temel çıkarımı içeriyor ve kripto suçunu önlemek için kaynaklarını nasıl kullanacağına dair göstergeler sağlıyor.

Örneğin, DOJ, kripto ve dağıtılmış defter teknolojisinin faydalarını takdir ederken, şu an itibariyle yenilikleri fayda veya fırsattan çok bir tehdit olarak görüyor. Ek olarak, gizliliği koruyan teknolojilere veya Monero ve karıştırma hizmetleri gibi kripto para birimlerine özel önem verilmektedir.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın