Bitcoin 11.000 Doları Aştı, Peki Yeni Hedefi Ne?

0
354

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatları bugün erken saatlerde 11.000 doları aştı ve o anlardan itibaren bu seviyelerde dalgalanmasını sürdürüyor. 

Binance indirim kodu

Dijital para birimi, Coindesk’te EST’ye göre öğle saatlerinde 11.103,80 dolarlık gün içi en yüksek seviyesine ulaşarak, 3 Eylül’den bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Daha sonra 11.000 doların altına düşse de hızla 11.100 dolar seviyelerine tekrar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Peki dijital para birimi Bitcoin’in 11.000 doları geçtikten bir sonraki hedefi ne?

[Editörün notu: kripto paralara veya tokenlere yatırım yapmak oldukça spekülatiftir ve piyasa büyük ölçüde düzensizdir. Bunu düşünen herkes her türlü riski almaya hazır olmalıdır.]

Kripto para hedge fon yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, “şimdilik, 11.000 dolar seviyesi bir tavan olmaya devam ediyor ve sonraki gün desteğini başarılı bir şekilde test ediyor” dedi. “Bu arada 20 günlük hareketli ortalama desteği 10.700 dolarda geçerli kalıyor” diye ekledi.

DiPasquale, dijital para biriminin son zamanlarda kaydettiği ilerlemeyi vurgulayarak;

“Bitcoin’in son iki hafta içinde 10.000 doların altına düşmemesi, yerleşik bir destek olarak seviyenin gücüne güven duymayı gerektirir” dedi.

Dijital Sermaye Yönetimi Genel Müdürü Tim Enneking de kalkınma hakkında konuştu:

“10.000 dolar seviyesi şimdi gerçekten güçlü bir destek olarak kuruldu (9.700 dolarlık vadeli işlemler boşluğu dolsa bile, fiyat bu seviyeye sadece kısa bir süre için düşecektir)”. 

Öte yandan, “tamamen farklı bir hikaye” olarak tanımlayarak, “Bitcoin’in 12.000 dolar seviyesinde önemli bir dirençle karşı karşıya kalabileceğini” vurguladı.

Enneking, “12.000 dolarda büyük ve uzun vadeli direnç var” dedi.

“Muhtemelen dördüncü çeyrek başında direncin desteğe dönüştüğünü varsayarsak, 14k seviyeleri görünür bir hal alır ki bu durum 10k seviyesi kadar güçlü olmasa da büyük bir engel olarak kabul edilirdi. Bu bağlamda 12k barajı son zamanların en yüksek değerine doğru yapılan koşuda atılan basit bir adım gibi görülebilir.”

İlgili Haber:  Elinde Bitcoin Tutanların Sayısı Her Geçen Gün Artış Gösteriyor

Enneking, Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki aylarda karşılaşacağı zorluklardan bağımsız olarak, dünyanın en önemli dijital para birimi için yükseliş değerlendirmesi yaptı.

Enneking, “mevcut makro ortam ile tüm yetki kurumları ve BTC’nin her portföyün bir parçası olmasını öneren yazarlar göz önüne alındığında, oranlar açıkça BTC’nin yukarı yönü ilerleyişinin devamı lehine” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?