8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin 12 Haftalık Düşüş Trendini Kırdı, Sırada Ne Var?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin Cuma günü %11’lik bir yükselişle günü 41.600 dolardan kapatmıştı. Cumartesi günü piyasa aktivitesinin daralması ve %0.6 düşüş yaşamasına rağmen, Pazar ve Pazartesi yükseliş formuna devam etti.

Binance indirim kodu

Ünlü analistlerden Lark Davis, hafta sonu yaşanan fiyat hareketinin 2021 Kasım ortasından bu yana devam eden düşüş trendini kırdığını kaydetti. Konuyla ilgili attığı tweetinde bir sonraki adımın yükseliş olduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Fiyat analizi

Daha sert düzeltmeler ve likiditeyi azaltabilecek olası bir faiz artışı korkularıyla birlikte kripto piyasaları 2022’ye gergin bir başlangıç ​​yaptı. Bitcoin en son ATH’sinden bu yana %30 değer kaybı yaşadı.

Dönüm noktası 23 Ocak’ta Bitcoin’in yükselmeye başlamasıyla geldi. Bununla birlikte, küçük mumlar, piyasada belirgin bir korku ve tereddütün hakim olduğuna işaret ediyordu.

Cuma gününe kadar, boğalar belirleyici bir hamle yaptı, fiyatı 37.300 dolardan 41.800 dolara yükseltti ve Bitcoin günü en üstten 41.600 dolardan biraz aşağıda kapattı.

Bu hareketlilikle birlikte, Korku ve Açgözlülük Endeksi “aşırı korku” seviyesinden “korku” seviyesine yükseldi. Yani piyasadaki aşırı korku yerini normal korkuya bıraktı.

Geçen hafta piyasalardaki "aşırı korku" bugün yerini "korku"ya bıraktı.
Geçen hafta piyasalardaki “aşırı korku” bugün yerini “korku”ya bıraktı.

Soru şu, bu kırılma büyük bir trend dönüşünün başlangıcı mı?

Analist Lark Davis’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) analizine göre, işaretler olumlu görünüyor. RSI düşüş trendinde hafta sonu çok daha yüksek bir ivme ile bir kırılma kaydetti.

Davis, bunun en son 2021 yılının Temmuz ayının ortalarında gerçekleştiğine dikkat çekiyor, bunu tüm zamanların en yüksek seviyeleri de dahil olmak üzere %130’luk bir fiyat rallisi izlemişti.

Şimdi %130’luk bir fiyat rallisi mi göreceğiz? Açık olan şu ki, düşüş trendinden kesinlikle çıktık ve bu RSI düşüş trendlerini daha önce kırdığımızda, büyük bir fiyat rallisi yaşamıştık” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Kritik Bir Dönemeçte! Stok Akış Modeli Halen İşliyor mu?

Bitcoin için sırada ne var?

Teknik analizler fiyatta bir geri dönüşü destekliyor gözüküyor.

Son zamanlarda, El Salvador’un adımlarını takiben, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmeye hazırlanan başka bir ülkeden söz ediliyor.

Bu konuda henüz teyit edilmiş bir haber yokken, söylentiler bir sonrakinin bir Latin Amerika ülkesi olacağını öne sürüyor. Panama, Paraguay, Guatemala ve Arjantin hakkında dedikodu yapılan isimler.

Bununla birlikte, ABD’de de Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etme hazırlığı yapan bir eyaletten söz ediliyor.

Bitcoin için olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Bakalım yön ne tarafa olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar