1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin, 12. Yaş Gününde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin gittikçe büyüyor; gençlik yılları yaklaşıyor…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 12 yıl önce bugün “Satoshi Nakamoto” ilk Genesis bloğunu ortaya koydu.
  • O günden bu yana 12 yıl geçti.
  • Bitcoin, 2020 yılı boyunca oldukça dayanıklı bir görüntü sergiledi.

Doğum günün kutlu olsun Bitcoin! On iki yıl önce bugün, Satoshi Nakamoto, Genesis bloğunu ortaya koydu ve 50 Bitcoin üretti. O zamanlar bu çok değersizdi; şimdilerde ise tüm zamanların en yüksek değerine ulaşılmış durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin 34 Bin Dolar Seviyesini Aştı

Bugün Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.608 Dolara ulaştı. Bundan 12 yıl önce kripto para ilk üretildiğinde böyle bir hayal kurulabilir miydi?

The Times, 3 Ocak 2009 günü yayınlanan bir makalede Bitcoin’e atıfta bulunuyor. Makalede merkezi olmayan bir ödeme ağı olan Bitcoin’in, 2007 – 2008 ekonomik krizinde batık durumda olan finans araçlarından bir kaçış olduğu dile getiriliyor. Kurucusu Nakamoto’ya göre Bitcoin’in bankalardan farklı olduğunun altı çiziliyor.

Bitcoin’in fiyatının yükselmesi ise başlarda biraz zaman aldı. Ancak 2017’nin sonuna gelindiğinde büyük bir patlama yaşayan kripto para neredeyse 20.000 Dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. Fiyat, 2018’in başlarında düştü ve yıl sonunda 4000 Dolara kadar geriledi.

Bitcoin, Dolar’a Karşı Galip Geliyor

2020 başlarında tekrar harekete geçen Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 10.000 Dolara yükseldi. Ancak Mart 2020’de ortaya çıkan koronavirüs salgını ile birlikte tüm küresel pazarlarda olduğu gibi Bitcoin de güç kaybetti ve 4.300 Doların altına düştü. Sonrasında ise Bitcoin’in o büyük boğa koşusu başladı: Bugün ise kripto para 34.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Bu boğa koşusunun bize gösterdiği bir şey varsa o da Bitcoin’in doyumsuz bir savaşçı gibi ABD Dolarına karşı galip geldiği gerçeğidir. Ve tüccarlara göre, Bitcoin’in bu galibiyet hırsı, durmaksızın devam edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar