Bitcoin, 12. Yaş Gününde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bitcoin gittikçe büyüyor; gençlik yılları yaklaşıyor…

blank

Haberin Özeti

  • 12 yıl önce bugün “Satoshi Nakamoto” ilk Genesis bloğunu ortaya koydu.
  • O günden bu yana 12 yıl geçti.
  • Bitcoin, 2020 yılı boyunca oldukça dayanıklı bir görüntü sergiledi.

Doğum günün kutlu olsun Bitcoin! On iki yıl önce bugün, Satoshi Nakamoto, Genesis bloğunu ortaya koydu ve 50 Bitcoin üretti. O zamanlar bu çok değersizdi; şimdilerde ise tüm zamanların en yüksek değerine ulaşılmış durumda.

Bitcoin 34 Bin Dolar Seviyesini Aştı

Bugün Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.608 Dolara ulaştı. Bundan 12 yıl önce kripto para ilk üretildiğinde böyle bir hayal kurulabilir miydi?

The Times, 3 Ocak 2009 günü yayınlanan bir makalede Bitcoin’e atıfta bulunuyor. Makalede merkezi olmayan bir ödeme ağı olan Bitcoin’in, 2007 – 2008 ekonomik krizinde batık durumda olan finans araçlarından bir kaçış olduğu dile getiriliyor. Kurucusu Nakamoto’ya göre Bitcoin’in bankalardan farklı olduğunun altı çiziliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in fiyatının yükselmesi ise başlarda biraz zaman aldı. Ancak 2017’nin sonuna gelindiğinde büyük bir patlama yaşayan kripto para neredeyse 20.000 Dolarlık yüksek bir seviyeye ulaştı. Fiyat, 2018’in başlarında düştü ve yıl sonunda 4000 Dolara kadar geriledi.

Bitcoin, Dolar’a Karşı Galip Geliyor

2020 başlarında tekrar harekete geçen Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 10.000 Dolara yükseldi. Ancak Mart 2020’de ortaya çıkan koronavirüs salgını ile birlikte tüm küresel pazarlarda olduğu gibi Bitcoin de güç kaybetti ve 4.300 Doların altına düştü. Sonrasında ise Bitcoin’in o büyük boğa koşusu başladı: Bugün ise kripto para 34.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.

Bu boğa koşusunun bize gösterdiği bir şey varsa o da Bitcoin’in doyumsuz bir savaşçı gibi ABD Dolarına karşı galip geldiği gerçeğidir. Ve tüccarlara göre, Bitcoin’in bu galibiyet hırsı, durmaksızın devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend