3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 14.000 Dolarda Tutunamadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin dün 14.000 doların üzerine çıktı ancak orada çok tutunamadı.

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin, bu hafta sonu 14.000 doların üzerinde çok fazla tutunamadı. Cumartesi günü 14 bin dolarlık engeli aşmasına rağmen, Bitcoin bugün geriledi. Bu haber yayına girildiği sırada CoinGecko’dan alınan verilere göre Bitcoin’in mevcut fiyatı 13.740 dolar seviyelerindeydi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bugün, tüccarların yapabileceği tek şey, dünün başarısının hikayelerini paylaşmaktır. Dün, Bitcoin Ocak 2018’den bu yana en yüksek fiyat olan 14.028 doları gördü. Bu zirve bir tesadüf eseri whitepaper’ının on ikinci doğum gününde gerçekleşti.

Daha geniş açıdan bakıldığında, bugün Bitcoin fiyatının gerilemesi pek önemli değil. Bitcoin, Ekim ayına yaklaşık 10.500 dolardan başladı, yani dört haftadan kısa bir süre içinde yaklaşık 3.500 dolar arttı.

Bitcoin’in fiyatındaki artış, pandemi ve ABD seçimleri dahil olmak üzere birçok büyük dünya olayıyla aynı zamana denk geliyor. Son aylarda Square ve MicroStrategy gibi büyük yatırımcıların ilgisini çekti. Ayrıca PayPal, platformlarında kullanıcıların kripto para alıp satabileceklerini açıkladı.

Bitcoin geçtiğimiz aylarda uzun zaman boyunca 10.000 dolar direncini kırmaya çalışmıştı. Uzun bir bekleyişten sonra bu direnç kırılmış ve hızlı bir yükselişle bitcoin fiyatı 13.000’leri görmüştü. Bu haftasonu Bitcoin artışını devam ettirdi ve zirve noktalarından biri olan 14.000 doları gördü. Ancak bu seviyede çok tutunamadı ve tekrar 13.700 seviyelerine geriledi.

Son zamanlarda özellikle büyük kurumsal firmaların Bitcoin’i benimsemeye başlamaları fiyat üzerinde oldukça olumlu bir etki meydana getirdi. Buna pandemi ve ABD başkanlık seçimleri de eklenince Bitcoin adeta tutulamaz oldu. Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar