Bitcoin 14 Bin Dolara Doğru İlerliyor

Yaz aylarını durgun geçiren Bitcoin, ekim ayıyla birlikte güzel haberlerin de desteğiyle toparlanmayı sürdürüyor.

Önemli Gelişmeler
blank
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

Bitcoin, yazdan bu yana geçen bir durgunluk döneminin ardından bu ay hayata geri döndü.

blank

Bitcoin fiyatı Ekim ayına kadar yaklaşık %20 artarak, Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında bitcoin başına yıllık 13.230 $’lık en yüksek seviyelere yükseldi. Bu uzun süredir acı çeken Bitcoin boğalarına kutlama sebebi oldu.

Bitcoin’in en son dalgalanması, ödeme devi PayPal’ın kullanıcılarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almalarına izin vereceği ve bazı yatırımcıların 2017’nin muazzam yıl sonu çalışmasını hatırlamasına neden olduğu haberi tarafından tetiklendi.

PayPal’ın duyurusu öncesinde Bitcoin, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın dijital para birimleri üzerine yaptığı açıklamalar ve yeni bir teşvik anlaşmasının yenilenen umutları ile bu hafta zaten yükselmeye başlamıştı.

“Kripto varlığın ABD borsalarıyla yakın zamandaki yüksek korelasyonu göz önüne alındığında, ABD’deki bir mali teşvik paketiyle ilgili herhangi bir haberin Bitcoin fiyatlarını nasıl etkilediğini görmek de ilginç olacak,” dedi eToro aracı kurum analisti Simon Peters. “Yatırımcılar bir sonraki hedef olarak 14.000 $ ‘a bakmalı, Haziran 2019’dan beri görülmeyen bir yüksek.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in son zamanlardaki iyi talihleri, 2017’nin yıl sonu artışının bitcoin başına yaklaşık 20.000 $ ‘lık tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesinin hatıralarını uyandırdı.

DeVere Group CEO’su Nigel Green e-posta yoluyla “2017’nin sonunda benzer bir mini patlama yaşamaya hazır olduğumuza dair artan bir his var” dedi. “Fiyatlar henüz yatırımcı ilgisini yakalayamadı. Ancak yatırımcılar 2020’nin sonuna kadar belki de yılın en yüksek fiyatlarına doğru uyurgezerlik yapmak istemeyecekleri için bu sadece bir an meselesi.”

Ancak, ani dalgalanmaları genellikle keskin düzeltmeler izler. Bazı tüccarlar ve yatırımcılar, volatiliteye dönüşün köşede olabileceği konusunda uyarıda bulunur.

GSR’den Micah Erstling’in Açıklamaları

Piyasa yapıcı GSR tüccarı Micah Erstling Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın daha önce merkez bankası dijital para birimleri hakkındaki konuşmasına işaret ederek, “Devam eden kurumsal ilgi ve daha geniş düzenlenmiş benimseme ile bitcoin’in 12.000 $ ‘ın üzerinde tuttuğunu görmek umut verici,” dedi.

“Oynaklık son derece düşüktü, ancak son zamanlarda dikkat çekildiğinde pozitif fiyat hareketi oldu. Covid-19 ve ABD başkanlık seçimleri arasında devam eden makro belirsizlikle birlikte, oynaklığın artmasını bekleyebiliriz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Ripple (XRP) İçin Yeni Bir Toplu Satış Kapıda Olabilir!

Kripto paralardaki büyük çöküşün üzerinden bir aydan uzun bir süre geçti ancak piyasalarda henüz bir toparlanma sinyali gözükmüyor. Altcoinlerin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend