28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 14 Bin Dolara Doğru İlerliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, yazdan bu yana geçen bir durgunluk döneminin ardından bu ay hayata geri döndü.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı Ekim ayına kadar yaklaşık %20 artarak, Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında bitcoin başına yıllık 13.230 $’lık en yüksek seviyelere yükseldi. Bu uzun süredir acı çeken Bitcoin boğalarına kutlama sebebi oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin’in en son dalgalanması, ödeme devi PayPal’ın kullanıcılarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın almalarına izin vereceği ve bazı yatırımcıların 2017’nin muazzam yıl sonu çalışmasını hatırlamasına neden olduğu haberi tarafından tetiklendi.

PayPal’ın duyurusu öncesinde Bitcoin, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın dijital para birimleri üzerine yaptığı açıklamalar ve yeni bir teşvik anlaşmasının yenilenen umutları ile bu hafta zaten yükselmeye başlamıştı.

“Kripto varlığın ABD borsalarıyla yakın zamandaki yüksek korelasyonu göz önüne alındığında, ABD’deki bir mali teşvik paketiyle ilgili herhangi bir haberin Bitcoin fiyatlarını nasıl etkilediğini görmek de ilginç olacak,” dedi eToro aracı kurum analisti Simon Peters. “Yatırımcılar bir sonraki hedef olarak 14.000 $ ‘a bakmalı, Haziran 2019’dan beri görülmeyen bir yüksek.”

Bitcoin’in son zamanlardaki iyi talihleri, 2017’nin yıl sonu artışının bitcoin başına yaklaşık 20.000 $ ‘lık tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesinin hatıralarını uyandırdı.

DeVere Group CEO’su Nigel Green e-posta yoluyla “2017’nin sonunda benzer bir mini patlama yaşamaya hazır olduğumuza dair artan bir his var” dedi. “Fiyatlar henüz yatırımcı ilgisini yakalayamadı. Ancak yatırımcılar 2020’nin sonuna kadar belki de yılın en yüksek fiyatlarına doğru uyurgezerlik yapmak istemeyecekleri için bu sadece bir an meselesi.”

Ancak, ani dalgalanmaları genellikle keskin düzeltmeler izler. Bazı tüccarlar ve yatırımcılar, volatiliteye dönüşün köşede olabileceği konusunda uyarıda bulunur.

İlgili Haber:  Avustralya Merkez Bankası, Dijital Para İçin Ortaklıklar Kurdu

GSR’den Micah Erstling’in Açıklamaları

Piyasa yapıcı GSR tüccarı Micah Erstling Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın daha önce merkez bankası dijital para birimleri hakkındaki konuşmasına işaret ederek, “Devam eden kurumsal ilgi ve daha geniş düzenlenmiş benimseme ile bitcoin’in 12.000 $ ‘ın üzerinde tuttuğunu görmek umut verici,” dedi.

“Oynaklık son derece düşüktü, ancak son zamanlarda dikkat çekildiğinde pozitif fiyat hareketi oldu. Covid-19 ve ABD başkanlık seçimleri arasında devam eden makro belirsizlikle birlikte, oynaklığın artmasını bekleyebiliriz.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar